Mário Rusnák s limitom na MEJ

  • Nezaradené
  • 6. apríla 2009, 20:34
  • Autor:Štefan Gregorička

ŽILINA – Šesť plavcov ŠPK Kúpele Piešťany štartovalo na medzinárodných plaveckých pretekoch Jarná cena Žiliny. Okrem pretekárov z 35 slovenských klubov na nich súťažili aj plavci z Česka, Maďarska, Bulharska, Poľska, Rakúska a Slovinska.

„Preteky boli pre našich plavcov ťažkou previerkou, nakoľko sa súťaži lov 50-metrovom bazéne, v ktorom my nemáme možnosť trénovať. Bola to však kvalitná kontrola našej výkonnosti v príprave na letnú sezónu," povedal nám tréner Radoslav Suchánek.
Napriek ťažkostiam v príprave zaznamenali plavci Kúpeľov dobré výsledky. Najúspešnejšou bola Veronika Kolníková, ktorá vyhrala v Open kategórii preteky na 400 metrov polhové preteky a na 800 m voľný spôsob bola druhá.
Dobre si počínal aj šestnásťročný Mário Rusnák, ktorý skončil v kategórii Open na 100 motýlik, 100 znak a 50 motýlik na druhom mieste, pričom na motýľkových tratiach sa mu podarilo splniť kvalifikačné limity na majstrovstvá Európy juniorov, ktoré budú v júli v Prahe.
Dobre mu sekundoval aj jeho starší brat Lukáš, ktorý skončil na 100 m motýlik hneď za ním na treťom mieste. V kategórii 13- a 14-ročných doplnil medailovú zbierku Piešťancov Miroslav Funtík, ktorý bol na 400 m vsp tretí.

0 Shares

Najnovšie správy

Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund