Vykrešú doma semifinálovú šancu?

  • Nezaradené
  • 30. marca 2009, 20:44
  • Autor:Henrich Hudcovič, foto: (šg)

BRATISLAVA – Extraligoví hokejbalisti HBC Andže Piešťany vstúpili do štvrťfinálových bojov play-off dvoma prehrami v Bratislave – Doprastavu podľahli v sobotu 2:4 a v nedeľu 1:4. Ak si chcú udržať šancu na postup, musia v sobotu a aj v nedeľu doma nad Doprastavom vyhrať. Tretí i prípadný štvrtý zápas sa bude hrať na ihrisku Jána Korca od 13.00 h.

V sobotňajšom dueli nezačali Piešťanci dobre, keď v 6. min prehrávali už 0:2. Potom sa hra vyrovnala, no hostia doplácali na vylúčenia. Po bezgólovej druhej tretine dal hneď na začiatku tretej Henrich Ručkay kontaktný gól, ale Doprastav využil o pár minút neskôr presilovku a v 37. min pridal aj štvrtý gól.Hráčom HBC Andže sa podarilo Burzalom aspoň znížiť. Tretiny: 2:0, 0:0, 2:1.
Druhý zápas bol z oboch strán celkom iný. Kým v prvom rozhodcovia vylúčili až 14 hráčov, z toho deväť Piešťancov, v druhom iba štyroch. Vo vyrovnanej prvej štvrtine sa radovali z gólu len hostia. Jeho autorom bol v 13. min Lušňák. Aj v druhej časti padol iba jeden gól, no do bránky hostí.
Tým vôbec nevyšiel úvod do poslednej tretiny, pretože v čase, keď sa Paulech vracal z trestnej lavice, inkasovali druhý gól. V snahe o zvrat vsadili všetko na útok, na namiesto vyrovnávajúceho gólu ešte dvakrát inkasovali. Tretiny: 0:1,1:0, 3:0. HBC Andže sa predstavil v zostave: Bartovic, Ciglan – Moravčík Mateička, Náhlik, Burzala, Oravec, Blišťan – H. Ručkay, Paulech, Lušňák – Stanek, Seman, Hudcovič – Adamec, Samuhel, Ábel.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 4. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom nevinných detských obetí agresie. Meniny má Lenka.
  • 03.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 3. júna. Vo Vrbovom sa v tento deň v roku 1926 narodil dôstojník Anton Muržic. Meniny má…
  • 02.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 4. júna 2023
Meniny má Lenka, zajtra Laura