Na záver prehry BKM s poslednými

• Nezaradené
  • 30. marca 2009, 20:38
  • Autor:Š.Gregorička

Prvoligové basketbalistky BKM Piešťany zavŕšili sezónu dvoma nečakanými prehrami pod košmi posledných dvoch družstiev tabuľky. Najskôr v Starej Turej 56:89, potom aj v Žiline s domácim Budatínom 65:66. Je to škoda, pretože v prípade víťazstiev mohli skončiť na šiestom mieste.

Na predposledný zápas sezóny pricestovali Piešťanky v oslabenej zostave. Aj preto dokázali hrať s domácimi vyrovnanú partiu len tri štvrtiny, potom sa už presadil širší káder domácich.
Body BKM: Ferancová 19, Stanková 16, Mináriková 7, Pekníková 6, Tarabová a Potroková po 4. Štvrtiny: 25:21, 15:12, 20:15, 29:8. V Žiline sa hostky po slabej hre v prvej štvrtine prebrali a postupne ukrajovali z náskoku domácich.
Dve minúty pred koncom tretej štvrtiny dokonca viedli 45:43. Domáce však otočili na 66:64. Za tohto stavu mohla Stanková z trestných hodov aspoň vyrovnať, no bola úspešná len raz. Body BKM: Malinková 25, Stanková 17, Ferancová 10, Strečanská 6, Mináriková 5, Pekníková 2. Štvrtiny: 16:6, 14:16, 18:23, 18:20.
Tréner Miloš Drgoň na okraj oboch zápasov povedal: „Naše družstvo dokázalo v tejto sezóne vyhrať s víťazom skupiny Západ, ale aj prehrať s poslednou Žilinou. Hnevajú ma nevyrovnané výkony družstva.
Tie však súvisia najmä s tým, že dievčatá nedokázali zladiť svoj nebasketbalový život s basketbalovým. Výsledky potom záviseli od toho, v akej zostave sme mohli nastúpiť na zápas. V družstve bol potenciál hrať aj o vyššie priečky."