Čierna nedeľa hádzanárov MHK

  • Nezaradené
  • 30. marca 2009, 20:10
  • Autor:Štefan Gregorička

Hádzanári MHK Piešťany majú za sebou ďalšie neúspešné zápasy. Prvoligové „áčko“ prehralo doma so Slovanom Levoča 21:28 a druholigoví juniori zasa nestačili na hráčov Strojára Malacky, ktorým podľahli 31:41.

Prvoligista držal krok so súperom spod Tatier iba úvodnú štvrťhodinu (5:6), no potom už mali herne i gólovo navrch hostia. Zverenci domáceho trénera Osleja viedli počas zápasu iba raz, keď sa v 2. min gólom Braňa Lacušku ujali vedenia.
Do polovice prvého polčasu sa obe mužstvá ťahali o každý gól, no ešte do prestávky získali Levočania šesťgólový náskok, ktorý v úvode druhého polčasu natiahli na rozdiel deviatich gólov.
Piešťanci ho síce dokázali znížiť na šesť gólov, no posledné slovo patrilo hosťom. V domácom mužstve sa výraznejšie strelecky presadil iba Braňo Lacuška, ktorý dal osem gólov.
Palec a Jakubík pridali po tri, Schwarcz dva, Stano, Michal Nedorost, Ričány, Kotula a Bolješik dali po jednom góle. Zostava MHK: Vytykač, Martin Nedorost – Kotula, Lacuška, Schwarcz, Ďurina, Olšavský, Bolješik, Palec, Stano, Mário Paulík, Michal Nedorost, Ričány, Jakubík.
Nadarilo sa ani druholigovým juniorom, ktorí podľahli Malackám „A" o desať gólov. Zápas mal podobný scenár ako ten predchádzajúci. Aj v ňom dali Piešťanci vedúci gól, no potom sa strelecky čoraz častejšie začali presadzovať Záhoráci.
Tí rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, ktorý vyhrali o desať gólov. V druhom vývoj skóre už len kontrolovali. V domácom mužstve sa strelecky darilo Marošovi Jakubíkovi, ktorý dal osem gólov. Borek a Rýdl pridali po päť, Fedora štyri, Stano a Stolár po tri a Olšavský dva.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína