Tretí zápas baráže o extraligu bol vyrovnaný

• 28. marca 2009, 09:48
  • Autor:Michal petruška

Napriek dobrému výkonu vo všetkých troch tretinách aj v treťom barážovom stretnutí podľahli hráči śhk 37 Piešťany Kamzíkom z Popradu 3:4.

Tak ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch aj v tom treťom, hranom na domácom ľade, sa ujali vedenia hráči Piešťan. V piatej minúte otvoril skóre Michal Peško, ktorý pohotovo zareagoval na vyrazený puk po strele Jána Románeka. Brankára šimonoviča golfovým úderom prestrelil a poslal domácich do vedenia 1:0.
Prvá tretina sa však skončila nerozhodne, keď vylúčenie Radovana Kolníka potrestal v 18. minúte zápasu arne Kroták – 1:1. V ďalšej presilovke už išiel Poprad do vedenia po strele Michala Lukáča v 32. minúte – 1:2.
O desať minút,na začiatku tretej treiny, dokázali Piešťany vyrovnať. Opäť najprv vyrazený puk zasunul do odkrytej brány Jozef Haring – 2:2. Nasledovala však čierna minúta pre domácich hráčov, keď najprv Arne Kroták prešiel klziskom až pred brankára Kuba ako maslom a pohodlne zavesil puk do siete – 2:3. O jedenásť sekúnd našiel ideálnou nahrávkou Bus Weissmanna, ktorý rovnako nedal Kubovi šancu – 2:4. Zdalo sa, že je po zápase a nasledovať bude tak ako v predchádzajúcich zápasoch strelecký koncert Popradčanov. Nestalo sa. Domáci ešte zabojovali a šťastným gólom hneď z vhadzovania znížili Michalom Peškom na 3:4. Vyrovnať však už napriek viacerým šanciam nedokázali a v sérii tak prehrávajú už 0:3.
ŠHK 37 Piešťany: 3 Peter Kubo GK 10 Marián Blaško RD 33 Tomáš Bučka LD 19 Marek Mihálik RW 15 Radoslav Kolník CE 37 Jozef Haring LW -21 Martin Klučár RD 73 Jakub Hanka LD 18 Martin Chylo RW 71 Michal Peško CE 91 Ján Románek LW  7 Milan Kováč RD 44 Adrián Kolník LD 14 Roman Sýkora RW 81 Ondrej Otčenáš CE 24 Jaroslav Rybárik LW 27 Dávid Greň RD 61 Petr Kopejtko LD 88 Daniel Rosa RW 98 Lukáš Fedor LW