Blog Kamila Fana: Zvárač, alebo šarlatán?

  • Nezaradené
  • 26. marca 2009, 08:02
  • Autor:Kamil Fano
Martin Cifra

Nie že by na partii hrajúcej v krčme spoločenskú hru bolo niečo zvláštne, ale zarazila ma iná vec. Vedľa ich stola stála zváračská (kyslíková alebo acetylénová) fľaša.

Najskôr to vyzeralo, že niekto z partie je krčmárov známy a ide mu zrenovovať ústredné kúrenie, alebo nebodaj klimatizáciu. Fľaša stála, zváračka a plynové hadice stále nikde, partia si hrá ruletu, keď tu jeden z nich vytiahol z vrecka balón a napustil ho plynom z fľaše.
Ja a moji prísediaci sme sa na seba múdro pozreli, pretože nám to došlo /HÉLIUM/ a mali sme pravdu. Partia si podávala naplnený balón a púšťali si z neho do úst trochu hélia.
Hélium má taký účinok na hlasivky, že vám stúpne hlas minimálne o oktávu a rozprávate „šmoulím“ jazykom. Môže to byť celkom zábavné, čo aj bolo vidieť na onej partii. Všetko bolo v poriadku, až na jednu vec. ZVUK.
Zvuk, ktorý vydáva zváračská fľaša pri vypúšťaní plynu je nepríjemný. Niekde na stavbe si to človek neuvedomí, ale keď sedíte v krčme po práci a chcete sa trochu uvoľniť, tak to môže byť vrcholne nepríjemné a ako som si všímal zákazníkov, aj bolo.
Hlavný zabávač nepochopil ani vtedy, keď sa ho jeden z nich spýtal, či je to ich fľaša a či si ju nosia stále so sebou. On na to, že „áno a hlavne na chaty.“ Nuž nevšimol si, že nie sú na chate…
Ak by sa aj vám stalo, že natrafíte na podobnú partičku v nejakom podniku, nenechajte sa vykoľajiť a berte ich ako inventár, veď žijeme len raz…

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera