Druhý zápas baráže o extraligu: Poprad – Piešťany 6:2

• Nezaradené
  • 24. marca 2009, 18:39
  • Autor:(pet)

Aj v druhom barážovom zápase o hokejovú extraligu podľahli hráči ŠHK 37 Piešťany Popradu. Po dvoch prehrách na popradskom ľade je tak stav série 2:0 v prospech Popradu a séria sa presťahuje do Piešťan.

Druhý barážový zápas na ľade Popradu rozohrali hráči z Piešťan rovnako dobre ako ten včerajší prvý. Po prvom góle Rada Kolníka zo štvrtej minúty zápasu dokonca pridali v 10. minúte druhý a viedli 2:0.
Druhá tretina však rovnako ako včera patrila domácemu mužstvu. Popradčania ju využili na vsietenie štyroch gólov a pred záverečnou tretinou tak išli hráči do šatní za stavu 4:2. Tretí a štvrtý gól zaznamenali domáci počas presiloviek, keď na trestnej lavici sedeli Klučár a Bučka.
V tretej tretine prišli Piešťany o ponúknutú presilovku faulom Bučku. V hre 4:4 následne inkasovali gól, keď v 47 minúte na 5:2 zvýšil po prihrávke Arne Krotáka spoza Ondrejkovej brány Jarolín. Z pohľadu Popradu to však nebolo všetko. Pred Ondrejkovou bránou sa štyri minúty pred koncom najlepšie zorientoval Michal Lukáč a poskakujúci puk poslal za chrbát hosťujúceho gólmana – 6:2.
Zostavy:
HK 37 Piešťany: 35 Jozef Ondrejka GK 10 Marián Blaško RD 33 Tomáš Bučka LD 19 Marek Mihálik RW 15 Radoslav Kolník CE 37 Jozef Haring LW 21 Martin Klučár RD 73 Jakub Hanka LD 18 Martin Chylo RW 55 Marek Horský CE 81 Ondrej Otčenáš LW 27 Dávid Greň RD 44 Adrián Kolník LD 14 Roman Sýkora RW 17 Peter Učeň CE 24 Jaroslav Rybárik LW 7 Milan Kováč RD 61 Petr Kopejtko LD 88 Daniel Rosa RW 98 Lukáš Fedor LW
HK Poprad: 31 Miroslav Šimonovič GK 2 Štefan Fabian RD 38 Jaroslav Kasík LD 81 Adam Lapšanský RW 55 Igor Rataj CE 13 Arne Kroták LW 30 Michal Segľa RD 18 Marek Dora LD 93 Erik Weissmann RW 16 René Jarolín CE 21 Michal Lukáč LW 89 Ján Brejčák RD 35 Ondřej Malinský LD 41 Marek Bartánus RW 88 Roman Stantien CE 62 Dávid Buc LW 24 Michal Gavalier RD 77 Richard Vojsovič LD 14 Samuel Mlynarovič RW 19 Peter Holečko CE 12 Martin Segľa LW