Vystavuje tu takmer tridsať mladých výtvarníkov

  • Nezaradené
  • 22. marca 2009, 20:08
  • Autor:

Vo výstavných priestoroch Domu umenia nájdete v týchto dňoch grafiky, maľby, sochy, sklené i textilné exponáty a vizuálne diela 28 študentov i absolventov Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave.

 „Medzi asi päťdesiatimi exponátmi výstavy s názvom Young art show 1 nájdete aj práce našich kolegov z iných škôl zo Slovenska i zahraničia," prezradil grafik Martin Ševčovič.
Tento piatak z katedry grafiky VŠMU Bratislava, úspešný žiak profesora Róberta Jančoviča podotkol, že oproti minulému roku je výstava v Piešťanoch urobená o niečo skromnejšie. „Mrzí ma, že je tu menej exponátov, ale aj to je dôsledkom toho, že naším najväčším problémom sú financie."
Na najvyššom poschodí sme objavili dve technoikony Martinovej spolužiačky Maríny Pavlovičovej. Jedna je belasá, druhá čierna. V každej z nich dominuje obrys Madony s dieťaťom, ktorú v rytme techna zasiahla spŕška tónov vychádzajúca z jedného bodu.
Marína o svojich dielach hovorí: „V obrazoch som riešila hľadanie ideálu, prevzala som pritom črty z bizantskej ikony, no nepoužila som jej tvár, len som ju poľudštila. Takže každý v nej môže hľadať svoj ľudský ideál." Podobné diela vytvorené kombinovanou technikou maľby so sieťotlačou už minulý rok zaujali natoľko, že Maríny dva obrazy predala.
„Trocha ma mrzí, že sú preč, ale moja dcéra tej ponuke jednoducho neodolala," okomentoval manažérske schopnosti svojej dcéry jej otec, ktorý prišiel na piešťanskú vernisáž z Nemecka, kde prednáša slavistiku.   

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 29. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom príslušníkov mierových misií OSN a Európskym dňom susedov. Meniny má…
  • 28.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 28. mája. Tento deň je Dňom Amnesty International, Medzinárodným dňom akcií pre zdravie žien. Meniny má Viliam.
  • 27.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 29. mája 2023
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand