Cenu primátora získal aj Trančík za film Optimista

  • Nezaradené
  • 22. marca 2009, 19:29
  • Autor:pet, Foto: R.Tibenský
Martin Cifra

Cena primátora mesta nie je určená pre tých, ktorým je ochrana životného prostredia, kultúrny rozvoj či pomoc iným profesijnou náplňou. Primátor sa, naopak, podľa svojich slov snaží oceniť občanov a organizácie, ktoré v týchto oblastiach konajú nezištne a popri iných občianskych povinnostiach.

Za rok 2008 si tak cenu pre kultúrne osobnosti mesta odniesli organizátori výstavy Park Foto Piešťany Martin Ondko a Marián Dubovský. Akcia, ktorú zorganizovali už trikrát, totiž podľa primátora získala renomé a prispieva k dobrému menu mesta v širšom regióne.
Za kultúrny čin udelil Remo Cicutto cenu režisérovi Dušanovi Trančíkovi za film Optimista, v ktorom priblížil divákom osudy Ľudovíta Wintera. V sociálnej a humanitárnej oblasti ocenil prvý muž mesta zdravotníka Ivana Žilinčíka. Ten sa spolu so svojimi spolupracovníkmi stará o 160 klientov, ktorí potrebujú domácu starostlivosť.
Podľa primátora ide o mimoriadne obetavého človeka, ktorý sa stal už aj „sestrou roka" v celoslovenskej súťaži. Medzi tohtoročnými laureátmi sa ocitol aj Karol Fano, muž, ktorý sa už 37 rokov stará o drobné vtáctvo a veveričky v mestskom parku.
Cenu primátora dostal práve za túto dlhoročnú a nasledovaniahodnú starostlivosť. Činom roka v oblasti životného prostredia sa stalo vydanie publikácie Stromy Piešťan, o ktoré sa postarala nezisková organizácia ProPolis.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
sobota, 8. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita