Andrea Jacková je majsterkou v maľovaní na telo

 • Nezaradené
 • 22. marca 2009, 20:01
 • Autor:Viera Dusíková, foto: Michal Tvrdý

Piešťanka Andrea Jacková obhájila v piatok titul majstra Slovenska v maľovaní na telo. Svoju topmodelku Kristínu premenila na trenčianskom Beauty fóre na sexi divošku tak nápadito a originálne, že porotcovia nezaváhali a v silnej konkurencii desiatich výtvarníkov jej pridelili najvyššie hodnotenie.

„Témou tohtoročnej voľnej disciplíny bolo safari. Evokovalo mi to Afriku, preto som sa pustila do štúdia domorodých masiek mozaikového typu, na ktorých prevládala oranžová, ale aj iné teplé farby," vysvetlila Andrea.
Kristína do poslednej chvíle netušila, ako bude vyzerať. Andrea si síce maľovanie tváre precvičila doma na synovi, ale telo si nechala na finále. Pripravenú mala aj čelenku z bažantích pier, luk a šípy, ktoré ozdobila kohútím perím.
„Toho kohúta pre mňa s láskou šklbala moja kamarátka z Bojnej Andrea Beňová, bažanta zasa ulovil jej muž," smiala sa šťastná majsterka. V Expo Center po jej boku maľoval ďalšiu piešťanskú modelku Ivanku Jackovej brat, profesionálny vojak mjr. Šimon Szorád.
Aj keď sa Šimon neumiestnil na prvých priečkach, pretože telo skrášľoval po prvýkrát, v bodypaintingu nie je nováčikom, úspechy žne najmä za kreslenie tvárí. „Môj brat maľoval už od detstva lepšie ako ja," chváli majora jeho sestra.
Na otázku, čo ju čaká najbližšie, odpovedá: „Prvenstvo mi zabezpečilo postup na Otvorené majstrovstvá v Body Arte v Prahe, ktoré sa konajú o mesiac. No so svojimi dievčatami budem aj na Autosalóne v Nitre, na výstave motocyklov a v kasíne, kde si modelky objednávajú ako rušivý moment pre hráčov pokru."
Táto sympatická mladá žena sa body artu venuje profesionálne už niekoľko rokov, preto vie na sto percent povedať, čo je v tejto disciplíne pre umelca najdôležitejšie. „Osemdesiat percent môjho úspechu je v dobrej charizmatickej a komunikatívnej modelke.
Potom nasleduje voľba farieb a dôležitá je aj veľmi prchavá veličina – čas, pretože nerada robím narýchlo." Andrejka pritom zabudla na svoj vlastný vklad. Maľovať totiž môže každý, ale víťazí len umelec, ktorý vdýchne do diela aj svoju dušu.

0 Shares

Najnovšie správy

Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
 • 02.12.2022, 23:02
 • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
 • 02.12.2022, 23:00
 • Dobré ráno, Piešťany!
Inšpiratívne vianočné stolovanie, čokoládový obraz, vynikajúca vianočná zmrzlina, kávové špeciality, voňavé medovníčky, vlastný hotelácky med, nádherné candy bary, pôsobivé vianočné…
 • 03.12.2022, 22:42
 • Kultúra a spoločnosť / Školy / Piešťany
Dnes je nedeľa 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
 • 03.12.2022, 22:40
 • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 4. decembra 2022
Meniny má Barbora, zajtra Oto