Čierny víkend hokejbalistov HBC Andže

• 15. marca 2009, 08:00
  • Autor:Š. Gregorička

Extraligoví hokejbalisti HBC Andže Piešťany majú za sebou čierny víkend. Minulú sobotu podľahli doma v 21. kole Žirafe Žilina 4:5 a v nedeľu utŕžili v dohrávke debakel vo Zvolene, kde prehrali 3:9. Pred posledným kolom základnej časti klesli na siedme miesto.

V domácom zápase so Žilinou mali Piešťanci výborný úvod, keď sa už v 43. sekunde ujali zásluhou Moravčíka vedenia. Potom sa hra vyrovnala a v 14. min boli gólovo úspešní hostia. V druhej tretine domáci doplatili na časté vylúčenia. Tie hráči Žirafy využili a trikrát prekonali Ciglana. Domáci síce v 27. min z presilovky vyrovnali Paulechom na 2:2, no do konca tretiny ešte dvakrát inkasovali.
Nervozitu na ihrisku podporovali rozhodcovia, ktorí nemali rovnaký meter pri posudzovaní nedovolených zákrokov na obidvoch stranách. V tretej časti hráči HBC Andže zabojovali, podarilo sa im aj vyrovnať na 4:4, ale päť minút pred koncom išli hostia znova do vedenia a jednogólový náskok si už postrážili až do konečného hvizdu. Piešťancom nepomohla ani záverečná power-play. Tretiny: 1:1, 1:3, 2:1. Zostava HBC Andže: Ciglan – Haring, Mateička, Ábel, Moravčík –  Seman, Burzala, Paulech – Adamec, Rybárik, Samuhel – Oravec, J. Ručkay, Náhlik.