Piešťany podľahli Spišiakom v druhom finálovom zápase 5:2

• 14. marca 2009, 17:29
  • Autor:Michal Petruška

Stav finálovej série medzi mužstvami Piešťan a Spišskej Novej Vsi je na zápasy 1:1. V druhom zápase sa hráčom ŠHK 37 stali osudnými vylúčenia a nevyužité presilové hry.

Hlasy trénerov po zápase:

Marián Horváth – Spišská Nová Ves: "Som s kolegom veľmi rád, že sme vyrovnali stav série. Zápas sme mali pod kontrolou dotiaľ, dokiaľ sa naši hráči nechali vylučovať. Po dohovore v kabíne sme sa ukľudnili, zmúdreli sme a zápas sme dotiahli do víťazného konca. V Piešťanoch nás čakajú ťažké zápasy, na ktoré sa chceme dôsledne pripraviť. Ďakujeme divákom za dobrú športovú atmosféru."

Milan Klement – Piešťany: "Domáci boli od začiatku lepší, šli jednoznačne za víťazstvom. My sme sa pripravovali ako do prvého zápasu. Mali sme však zlý začiatok, góly sme dostali po osobných chybách. Hrali sme nedisciplinovane, nevyužili sme  2x presilovku päť na tri. Príčinu dnešnej prehry vidím v nedisciplinovanosti a slabej motivácii niektorých hráčov. Za slabú hru sme si iný výsledok nezaslúžili."
Aj druhý finálový zápas sme sledovali online minútu po minúte.
Tretia tretina: aktuálny stav 5:2
59. minúta: Spišiaci využívajú presilovku. Prudká strela od modrej z hokejky obrancu Borovského končí v sieti – 5:2.
Hudáček mohol dať trtí gól počas presilovky, Ondrejka však jeho úmysel vystihol.
57. minúta: Rado Kolník za zbytočný faul na Magdoška odchádza na trestnú lavicu. Za seknutie po odpískaní dostáva trest 5 minút plus do konca zápasu.
56. minúta: Krátko po vylúčení Šintavu striela domáci Gurčík od modrej čiary štvrtý gól Spišiakov – 4:2.
Ondrejka likviduje Hrehorčákov pokus. Za následné strkanie po odpískaní ide na trestnú lavicu domáci Šintava. Hráči hrajú 4:4.
55. minúta: Presilovka pre Spišskú Novú Ves, hákovaním si pomohol Marek Horský.
Dvojica Románek – Otčenáš po dlhom čase ohrozili Laca. Zo závaru však nič nebolo.
52. minúta: Domáci dostali Piešťany pod tlak, Ondrejka musel likvidovať viacero nebezpečných striel. Piešťany sa oslobodzujú len zakázaným uvoľnením.
Je po presilovke, hráči Piešťan ju nevyužili. Aj Peško sa po vypršaní 10 minútového trestu vrátil do hry.
Libor Hudáček sa dostával do úniku, Adrián Kolník mu však vypichol puk. Hudáček následne podtrhol Ondrejku a ide na trestnú lavicu. Za hrubosť však je vylúčený aj Mihálik, ktorý Hudáčkovi zbytočne oplácal. Hráči hrajú v pomere 4:5.
STrelu obrancu od modrej čiary Laco likviduje.
47. minúta: Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou odchádza na trestnú lavicu Smotrila hráč Spišskej Novej Vsi. Presilovka pre Piešťany.
Martin Chovan odchádza s lekárom do šatne, kríva na pravú nohu.
Trma-vrma pred Ondrejkovou bránou. Leskovjanský sa mu pokúsil puk zasunúť medzi betóny, následne skončilo v bráne asi 5 hráčov.
Presilovku sme prežili bez ujmy. Pri puku sú však stále domáci.
Ondrejka likviduje pokus Hrehorčáka. Rovnako o chvíľu pokus Vávru.
Presilová hra pre domácich. Previnilcom je Jakub Hanka, keď sa snažil zastaviť prenikajúceho útočníka nedovoleným spôsobom..

Druhá tretina: aktuálny stav 3:2
40. minúta: GóóóL – Osem sekúnd pre koncom druhej tretiny Martin Chylo upravuje na 3:2 po prihrávke Rada Kolníka.
19. minúta: Za hrubosť odchádza ďalší domáci hráč – Pukalovič za údery. Hráči hrajú v pomere 3:4.
Po pár sekundách je po presilovke, na trestnú lavicu odchádza domáci útočník Voskár za nedovolené bránenie v hre.
38. minúta: Osobný trest dostáva Peško za údery a nešportové správanie.
Martin Chovan musel podraziť prenikajúceho Hudáčka, ktorý sa rútil na bránu. Presilovku hrajú domáci.
Presilovka takmer bez šance a tlaku. Domáci sa ubránili.
Jozef Haring po narazení odchádza za asistencie lekára na striedačku.
Presilová hra pre Piešťany. Vhadzuje sa pred Lacom.
Laco dobre prečítal hru a zakryl puk pred Románekom.
Leskovjanský s Pukalovičom ohrozili Ondrejku, ten sa však stihol presunúť.
29. minúta: Séria viacerých zakázaných uvoľnení zo strany Piešťan.
Otčenáš mohol opäť znížiť, keď zachytil puk medzi obrancami, Laco však bol proti.
26. minúta: GÓÓÓL – Haring dorazil strelu Martina Chovana, ktorú Laco vyrazil pred seba do brány a Piešťany znižujú na 3:1.
Peter Učeň ani na dvakrát puk nezasunul za ležiaceho Laca.
Vzápätí po šanci Otčenáša vylúčenie na strane domácich.
Samostatný nájazd Otčenáša po prihrávke Peška, ktorý aj položil Laca, no netrafil bránu a gól nedal.
22. minúta: Tretí gól Spišiakov z hokejky osemnásťročného Hudáčka. Domáci prečíslili hostí a Smotrila s Hudáčkom si vymenili puk. Ondrejka nemal šancu. 3:0

Prvá tretina: 2:0
20. minúta: Románek v úniku, kľučka na obrancu mu však nevyšla. Prvú tretinu prehrali Piešťanci 2:0.
18. minúta: Libor Hudáček zvyšuje vedenie domácich na 2:0. Piešťanci ho nepokryli a ten z kruhu zavesil puk do pravého vinkla Ondrejkovej brány.
Po dlhšom čase zasahuje Ondrejka, keď vyráža nahodený puk domácich.
Otčenáš takisto stroskotal na Lacovi po vynikajúcej prihrávke na stred.
Dve šance Haringa, obe Laco vyrišeil lapačkou.
Po presilovke sa Piešťanci dostali do tempa a majú ďalšiou výhodu presilovej hry. Vylúčeným hráčom je Pukalovič za zdržiavanie hry.
Po prestriedaní a po chybe Hanku prichádzame o pásmo a presilovku sme nevyužili.
Obranca Bučka sa dvakrát dostal k strele od modrej, vždy mimo brány.
Dvojnásobné vylúčenie na strane domácich, Piešťanci budú hrať presilovku o 2 hráčov na čas 71 sekúnd.
V oslabení sa Jozef Haring dostal do úniku, pekne z otočky vystrelil, Laco bol však v strehu.
Presilovku sme nedohrali, na trestnú lavicu odišiel Rado Kolník a 65 sekúnd budú mať výhodu presilovky Spišiaci.
Románek sa pri dorážke po strele obrancu nepresadil.
Ďalšie vylúčenie, tentoraz na strane Spišiakov.
Ján Románek získal puk zlôe rozohrávajúcich domácich, Laca však strelou z kruhu neprekvapil.
Piešťanci sa uvoľňujú zpod tlaku domácich len ojedinele. Ondrejka má plné ruky práce.
4. minúta: Peter Učeň prekvapil Ondrejku, puk chcel nahodiť poza bránu na mantinel, trafil však prekvapeného vlastného brankára.
Druhá šanca Spišiakov, Ondrejka však kryl strelu z blízka betónom.
Prvý gól Spišiakov. Strela od modrej, Ondrejka zrejme puk nevidel. STrelu Šintavu tečoval Heizer. 1:0
2. minúta: Vylúčený Jakub Hanka. Prvá presilovka Spišiakov.
V bránke Piešťan nastúpil opäť Jozef Ondrejka, hrdina včerajšieho zápasu.