Tip na víkend: Príďte pobozkať ropuchu

  • Nezaradené
  • 10. marca 2009, 13:06
  • Autor:Michal Petruška

Nad jazerom Striebornica vyrastie každý rok na jar zátarasa z vrecoviny, ktorá bráni tiahnucim žabám vstúpiť na cestu. Aj tento rok sa ju mladí ekológovia z občianskeho združenia Živá planéta rozhodli vybudovať, ropuchy totiž už onedlho začnú tiahnuť, aby do jazera nakládli vajíčka.

Ako prvé sa začínajú k Striebornici sťahovať žaby skokany. Pre ne nie je zátarasa určená. Skokan ju na jednej strane i tak preskočí a na druhej strane ju ani nepotrebuje. Cez asfaltovú cestu dokáže rýchlo preskákať a riziko, že ho prejde auto je minimálne. Zátarasu ekológovia stavajú pre ropuchy. Tie vedia iba kráčať a presun cez cestu by im trval dlhšie. Preto ich budú radšej chodiť dvakrát za deň prekladať. Záujemcovia, ktorí chcú pomôcť, dohodnite sa na termíne s koordinárorom akcie na t.č. 0918 088 236.


S budovaním bariéry pomáhali ekológom žiaci 1.A a 1.B triedy piešťanského gymnázia, ktorých vyslal do terénu učiteľ biológie Ján Šmída, okrem iného aj mestský poslanec za Stranu zelených. „Žiaci si takto v praxi preveria to, čo sa o obojživelníkoch učíme. Dnešné osnovy takémuto štýlu vyučovania doslova nahrávajú,“  pochvaľuje si a dodáva, že gymnazisti sem chodia pravidelne už niekoľko rokov. Len žiab je z roka na rok menej.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. júna 2023
Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta