Vrbovčania skrotili v Komárne klokanov

• 7. marca 2009, 21:01
  • Autor:Peter Sedláček, foto: (šg)

KOMÁRNO – Druholigoví basketbalisti BK Vrbové vstúpili úspešne do nadstavbovej časti súťaže, keď v skupine o 9.-13. miesto vyhrali v Komárne nad BO Klokani 61:57. Vrbovčania síce pre hmlu dorazili do Komárna s polhodinovým meškaním, no napriek tomu začali zápas dobre – viedli už 5:0. Napriek tomu sa prvá štvrtina skončila remízou.

V druhej časti však hostia spresnili hru, darila sa im aj streľba z väčších vzdialeností. Na rozohrávke si dobre počínal Matej Rajčany, pod oboma košmi zasa dobre doskakoval Marián Bartulák.
Aj vďaka tomu menili Vrbovčania strany s päťgólovým náskokom. Pozornou hrou v tretej štvrtine natiahli svoje vedenie až na rozdiel deviatich bodov, keď v 25. min viedli 40:31. Domácim sa ho do konca tretej časti podali o dva body znížiť a hoci v poslednej desaťminútovke stiahli z náskoku BK ďalšie štyri body, Vrbovčania si už víťazstvo vziať nedali, hoci im domáca zapisovateľka „zabudla" prirátať štyri.
V mužstve hostí sa zapísali do streleckej listiny piati hráči: M. Bartulák zaznamenal 18 bodov, Rajčany 17, Minďár 11, Gaisl 10 a Šandrik 5. Štvrtiny: 13:13, 9:14, 17:22, 18:14.