Víťazný víkend hokejbalistov HBC

• 7. marca 2009, 21:12
  • Autor:Jaroslav Vrábel, ilustr. foto: (šg)

Extraligoví hokejbalisti HBC Andže Piešťany vstúpili do tohto roku prehrami, najprv kontumačnou 0:5 v Martine, potom 2:6 v Bratislave s Doprastavom. Počas uplynulého víkendu však dvakrát vyhrali. V sobotu v Bratislave nad Evel Profis 6:2 a v nedeľu doma v dohrávke druhého jesenného kola nad Ružinovom 4:3.

V Bratislave boli Piešťanci celý zápas jasne lepším mužstvom. Prvý gól stretnutia dal Samuhel a druhý pridal v 9. min Haring. V druhej tretine exceloval Paulech, ktorý hetrikom zvýšil vedenie HBC na 5:1. V záverečnej tretine v 31. min pridal šiesty gól Hudcovič. Tretiny: 1:2, 0:3, 1:1. Nedeľňajšia dohrávka sa hrala za krásneho, takmer jarného počasia. Hostia mali raketový úvod, keď už v 36. sekunde prekonali Bartovica.
Potom Piešťanci pridali na dôraze a v 7. min po prihrávke Mateičku vyrovnal Paulech. O vedúci gól domácich sa postaral po individuálnej akcii takmer z bránkovej čiary Ábel. V 16. min vyhnal hosťujúceho brankára na striedačku prekvapujúcou strelou Seman. V 31. min prestrelil bombou od modrej čiary gólmana hostí Mateička. Zdalo sa, že o víťazovi zápasu je rozhodnuté. Hostia však zabojovali a v 35. min znížili na 2:4.
V závere zápasu Ružinovčania odvolali brankára a počas power-play sa im v 44. min podarilo aspoň znížiť. Tretiny: 2:1, 1:0, 1:2. Zostava HBC Andže Piešťany: Bartovic – Moravčík, Ábel, Samuhel, Mateička – Blišťan, Oravec, Paulech – Hudcovič, Haring, Burzala – Seman, Stanek, Adamec.

Hrala sa aj Vrbovská hokej balová liga: Scareface zdolalo Mighty Ducks 4:1, Mighty Snackers 3:2 a Night Hawks 5:1, Wild Dogs vyhrali nad Mighty Ducks 9:2.