Za dve eurá dobil matku prokurátora

  • Nezaradené
  • 6. marca 2009, 21:08
  • Autor:red

Polícia v Trnave zadržala vo štvrtok 26. februára 30-ročného Mareka P. z okresu Piešťany, ktorý sa priznal k viacerým lúpežným prepadnutiam. Medzi jeho obeťami je aj matka generálneho prokurátora.

Lup v hodnote dve eurá si tento recidivista uchmatol počas prepadu v piatok 20. februára na Trnavskej ulici v Bratislave. Tu udrel 64-ročnú predavačku palicou. Tá po zranení lebky upadla do bezvedomia. „Môžeme potvrdiť, že napadnutá je matkou generálneho prokurátora. Páchateľ o tom doteraz nevie," povedal krajský policajný riaditeľ Bystrík Stanko.

Páchateľ používal pri lúpežiach preoblečenie. Mal na sebe niekoľko vrstiev búnd, ktoré si vyzliekal, menil si aj šiltovky. Dolapili ho minulý štvrtok v centre Trnavy, kde poriskom sekery zaútočil na predavačku darčekov.

Útek mu znemožnili dvaja muži z vedľajších predajní. Agresor bol už v minulosti odsúdený za násilnú trestnú činnosť a priznal sa aj k lúpeži, ktorá sa stala v stredu 18. februára v predajni ovocia a zeleniny na Hajdóczyho ulici v Trnave. Tu predavačku udrel osemkrát do hlavy, pokúsil sa otvoriť pokladňu a napokon jej ukradol len kabelku. Za lúpež závažnejším spôsobom mu hrozí trest sedem až dvanásť rokov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2022, 23:40
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. decembra 2022
Meniny má Marína, zajtra Izabela