Pokrstili dvojjazyčnú knihu Stromy Piešťan

  • Nezaradené
  • 6. marca 2009, 21:06
  • Autor:Viera Dusíková

Piešťany sa stali prvým mestom na Slovensku, ktoré má svoju vlastnú knihu o stromoch. Dvojjazyčnú knihu s názvom Stromy Piešťan nafotil náš kolega grafik a fotograf Ľubomír Škorňák.

Texty do dvojjazyčnej publikácie napísala krajinná architektka Eva Wernerová. Pokrstili ju v Piešťanskom informačnom centre v piatok 6. marca 2009 herec a režisér Bedřich Ludvík a vydavateľ Daniel Kollár. Podujatie moderoval herec Ivan Martinka.


Eva Wernerová na otázku, ktorý strom v našom meste považuje za najvzácnejší odpovedala: "Každý strom je niečím vzácny. Ale turistom by som určite odporučila vidieť nádherný platan za Thermiou aj zriedkavú sekvoju pri internáte záhradníckej školy. Sekvoja má potenciál dorásť na najvyšší strom v meste, možno by mohla byť vyššia ako Červená veža.


Určite treba vidieť najmä na jeseň farbiace ginko. Táto žijúca fosília za hotelom Leier sa v dobrých podmienkach dožíva aj dvetisíc rokov. Pozoruhodný strom je aj tulipánovník ľaliokvetý, ktorý dostal pomenovanie po svojich kvetoch veľkosti tulipánu. Ten rastie oproti Kolonádovému mostu. Symbolom nášho mesta sú aj kvitnúce Magnólie a dvojica chránených topoľov čiernych pri Eve. Ona a on nám pripomínajú staré časy, keď v tých miestach bolo záplavové územie."

Viac o knihe sa dozviete v najbližšom vydaní Piešťanského týždňa.


0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia