Tenisoví dorastenci TK Kúpele s tromi titulmi majstra

• 3. marca 2009, 10:54
  • Autor:Štefan Gregorička

Výrazným úspechom tenistov TK Kúpele Piešťany sa skončili halové majstrovstvá Slovenska staršieho dorastu. Piešťanci si na nich vybojovali tri zo štyroch titulov, navyše pridali jednu striebornú a dve bronzové medaily.

Dievčenský šampionát sa hral pod názvom Chirosan Cup v Piešťanoch. V 32-člennom pavúku dvojhry mal domáci oddiel až sedem hráčok, z ktorých to dve dotiahli až do bojov o medaily.

Chantal Škamlová sa po výhrach nad Mravcovou 6:2, 6:0, Zátekovou 6:1, 6:0 a Maľovou 6:2, 6:4 stretla v semifinále s klubovou spoluhráčkou Katarínou Baranovou, ktorú zdolala 6:0, 6:0. Vo finále si poradila aj s Košičankou Čepelovou, nad ktorou vyhrala 6:1, 4:6, 6:3. Baranová zdolala na ceste do semifinále spoluhráčku z klubu Alexandru Grácovú 6:4, 7:5, potom Blaškovú 3:6, 7:6, 7:5 a Milinkovičovú 7:5, 6:3.

Vo štvorhre sa z hráčok TK Kúpele presadila len Vivien Juhászová, ktorá sa spolu s Janou Čepelovou z Košíc stala majsterkou Slovenska – vo finále zdolali Zátekovú s Parajovou 6:3, 7:6. Manažér klubu a riaditeľ turnaja Rudolf Vrábel: "Majstrovstvá sa skončili výrazným úspechom nášho klubu.

Zverenky trénera Petra Branderského získali oba tituly, navyše Baranová bola tretia. V turnaji sme mali sedem dievčat, čo nemal žiaden iný klub. Pritom neštartovala v súčasnosti najlepšia slovenská juniorka Zuzka Luknárová, ktorá si po piatich týždňoch na turnajoch v Austrálii potrebovala od tenisu oddýchnuť.

Ďalšia naša výborná hráčka Vanesa Molnáriová (vlaňajšia majsterka vo štvorhre) sa zasa doliečuje po operácii nohy."

Piešťancom sa darilo aj v súťaži chlapcov v Bratislave. Najvyššie nasadený zverenec trénera Miloslava Grolmusa, Filip Horanský, vyhral dvojhru a vo štvorhre sa dostal spolu s Jurajom Masárom do finále. V dvojhre Horanský najprv vyradil spoluhráča z klubu Filipa Kollára 6:1, 6:4, potom Ďuroviča 6:2, 2:0 skreč, Voščeka 6:2, 6:1, v semifinále Havaja 3:6, 6:1, 6:1 a vo finále Partla 6:1, 6:1.

Ďalší hráč TK Kúpele Henrich Gajdošech sa po výhrach nad Turčanom 6:3, 7:5, Tomovčíkom 6:4, 6:1 a Čelovským 5:7, 6:4, 6:0 dostal do semifinále. V ňom podľahol Partlovi 4:6, 3:7. Vo štvorhre vyhrali Horanský s Masárom nad Muchom s Bujňákom 6:2, 6:1, Partlom s Doležalom 5:7, 6:3,10:7, no vo finále prehrali s párom Vittek, Havaj po dvoch tajbrejkoch 6:7, 6:7.