Ži pravdivo, neklam sám seba

  • Nezaradené
  • 27. februára 2009, 14:27
  • Autor:Michal Petruška

Akcia s týmto názvom sa uskutoční v pondelok v kine Fontána. Ide o predstavenie projektu Play true, ktorý má byť protidopingovou osvetou pre mladých. Zaujímalo ma preto v čom je rozdiel medzi dopingom a povolenými doplnkami výživy.

Po prvé informácie som si zašiel do predajne Olympia na Dlhej ulici k manželom Kásovcom, ktorí od roku 1990 v tejto oblasti podnikajú. Obaja bývalí aktívni športovci, kajakári, sú v brandži s výživovými doplnkami doma. Sami ich totiž aj vyrábajú.
"Naše produkty sa v podstate dajú rozdeliť na dve skupiny, podľa toho či sú určené na rýchle doplnenie energie alebo dlhodobejší rast svalov. Vo výrobkoch prvého druhu prevažujú uhlohydráty, v druhom bielkoviny," hovorí Alexander Kása niekdajší tréner a funkcionár piešťanského kánoistického klubu.
Podľa jeho manželky Edity majú záujem o doplnky k výžive najmä kulturisti. "Kulturisti tvoria možno 50 percent našich zákazníkov, potom sú tu rovnomerne zastúpené športy ako hokej, plávanie, cyklistika a vodné športy," hovorí. Najväčší záujem, pokiaľ ide o vekové kategórie, je medzi stredoškolákmi, chodia však aj mladší.


Celý článok o doplnkoch výživy a projekte Play true nájdete v najbližšom čísle Piešťanského týždňa, ktoré vychádza v utorok 3. marca.

0 Shares

Najnovšie správy

Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora