Hokejisti porazili Senicu aj doma, idú do semifinále

  • Nezaradené
  • 26. februára 2009, 09:36
  • Autor:Michal Petruška

V stredu večer zavŕšili piešťanskí hokejisti štvrťfinálovú sériu víťazstvom 5:0, keď zdolali Senicu na jej domácom ľade. V semifinále sa tak stretnú s Trnavou.

Prvých päť minút zápasu naznačovalo, že hrať sa bude podobný zápas ako bol ten prvý v sérii, keď v sobotu hokejisti Dukly Senica hráčov Piešťan trápili a ich tlaku vytrvalo vzdorovali. Nakoniec to však bolo na radosť fanúšikov ŠHK 37 Piešťany inak.
V siedmej minúte prvej tretiny našiel Haring spoza brány Chovana, ktorý si nakorčuľovaním od modrej čiary vypýtal prihrávku. Nikým nekrytý ju zúžitkoval a z pohľadu Piešťan bolo 1:0. Už o minútu a 5 sekúnd pridal druhý gól Piešťan Rybárik po nahrávke Sýkoru a v trinástej minúte prakticky rozhodol o zápase Radoslav Kolník, keď mu prihrával opäť Haring.
V druhej tretine sa domácim darilo viac narúšať kombinačnú hru hostí a tak padol iba jeden gól. Šťastným strelcom bol Jakub Hanka. Prihrával mu Haring, ktorý tak v zápase zaznamenal tri asistencie.
Desať minút pred koncom zápasu sa podarilo skórovať Otčenášovi, ktorý mal počas zápasu viacero šancí a niekoľko pekných prihrávok ponúkol aj spoluhráčovi Románekovi. Ten bol nakoniec vyhlásený za najlepšieho hráča Piešťan v zápase.
Výborný výkon podal opäť brankár Peter Kubo, ktorý aj vďaka tomu, že zlikvidoval niekoľko čistých šancí súpera, si udržal čisté konto.
Tréner Milan Klement po zápase skonštatoval, že prvé striedania v zápase boli naozaj slabšie a hráči mali so súperom problémy. Rozhodli však góly strelené rýchlo za sebou v rozmedzí 7 a 13 minúty. Proti Trnave, ktorú privítajú Piešťany na domácom ľade v utorok 3. marca, chce hrať rovnaký hokej ako doteraz, vychádzajúci zo zabezpečenej obrany.
Zostava ŠHK 37: Kubo – Chovan, Bučka, Hanka, Klučár, A.Kolník, Kořínek, Greň, Kopejtko – Mihálik, R.Kolník, Haring, Románek, Otčenáš, Chylo, Rybárik, Učeň, Sýkora, Rosa, Blaško, Horský

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2024, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 27. mája 2024
Meniny má Iveta, zajtra Viliam