Vrbovská rezerva takmer istým víťazom

  • Nezaradené
  • 24. februára 2009, 14:02
  • Autor:Š. Gregorička

Nižšie regionálne šachové súťaže pokračovali ďalšími stretnutiami. Zástupcom nášho okresu sa v nich viedlo striedavo úspešne.

V tretej lige vyhrali šachisti ŠK Kúpele Piešťany „B" v Hlohovci nad tamojším „céčkom" 4,5:3,5, keď z Piešťancov svoje partie vyhrali Pavol Binčík a Vladimír Gubiš, po pol bode za remízu pridali Marek Mihálik, Ivan Pobjecký, Jozef Manák, Michal Gono a Adrián Manák.
Úspešné bolo aj piešťanské „déčko", ktoré v zápase štvrtej ligy vyhralo v Osuskom nad miestnym „céčkom" 3:2 (Dominik Lesay a Denis Nemšák po 1, Jozef Bardík a Ľubomír Nedorost po 0,5). V ďalších stretnutiach trnavskej skupiny štvrtej ligy vyhrala vedúca Skalica „B" nad Kamenárom Chtelnica 4:1 (Miroslav Kukpovič a Bystrík Pripko po 0,5). Prenasledovateľ Seničanov, ZŠK Vrbové, zaváhal v Senici, kde podľahol rezerve ŠK hladko 0,5:4,5 (Miroslav Blatnický 0,5).
Po tejto prehre strácajú Vrbovčania na vedúcu Skalicu „B" už štyri body. V súboji so Záhorákmi sa nedarilo ani piešťanskému „céčku", ktoré prehralo za domácimi šachovnicami so Skalicou „C" 1,5:3,5 (Vladimír Gubiš 1, Rastislav Sedlák 0,5).
V piatej lige sa hralo predposledné dvojkolo.
V ňom vedúca rezerva Vrbového najskôr s Trakovicami remizovala 2,5:2,5 (Juraj Tomašovič a Martin Tomašovič po 1, Dušan Lajda 0,5), no potom ich zdolala 4:1 (Luboš Bjel, J. Tomašovič a M. Tomašovič po 1, Dušan Lajda a Anton Madžo po 0,5).
Pred posledným dvojkolom majú Vrbovčania už päťbodový náskok pred juniormi Modranky a sú takmer istými postupujúcimi. V ďalších zápasoch tejto súťaže vyhrali Kúpele Piešťany „E" v Hlohovci nad „déčkom" dvakrát 3:2. V oboch zápasoch uhrali po bode dvaja Tomášovia: Fedorko a Gono.
Po pol bode pridal Tomáš Strapko a Marcel Vereš. V druhom zápase získali po bode Strapko, Fedorko a Gono. Z našich mužstiev sa nedarilo len Sokolovčanom, ktorí prehrali v Modranke s juniormi 1,5:3,5 (Martin Rybanský 1, Marián Dóczy 0,5) a 1:4 (M. Dóczy).

0 Shares

Najnovšie správy

Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund