Škôlkam rastie konkurencia

  • Nezaradené
  • 24. februára 2009, 11:57
  • Autor:(ad)

Ak sú mamičky bez práce alebo na materskej s mladším dieťaťom, či ich potomok bude mať tri roky až v októbri, môže sa stať, že miesto v materskej škole nedostanú. Náhradné riešenie ponúka Emília Pullmannová, ktorá sa spolu s kolegyňami Renátou Suchou a Renátou Glasnákovou rozhodla zriadiť v meste platenú službu starostlivosti o deti Sunny day.

Sídlia v priestoroch Strednej záhradníckej školy na Brezovej ulici a do roka či dvoch by radi vytvorili konkurenciu verejným materským školám. „Začali sme fungovať 9. februára a ponúkame nonstop starostlivosť o deti od dvoch rokov, aj so vzdelávacími aktivitami, vrátane kurzu angličtiny," hovorí Renáta Suchá, ktorá vyštudovala učiteľstvo pre prvý stupeň ZŠ a anglický jazyk.
Nové priestory schválil aj regionálny hygienik a majú kapacitu desať miest. Okrem škôlkarov sa postarajú aj o staršie deti až do 10 rokov. Zatiaľ je ich jedinou podmienkou zdravie dieťaťa a zaplatenie poplatku, ktorý sa pohybuje od 2,32 eur (70 Sk) na hodinu až po 149,37 eur (4500 Sk) za mesiac, bez stravy. V prípade záujmu zabezpečujú pre svojich zverencov donášku obedov z jedálne SZአa fungujú tiež počas školských prázdnin.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava