Lekársky ples s módnou prehliadkou

 • Nezaradené
 • 24. februára 2009, 13:26
 • Autor:V. Dusíková

V jemnom poprašku snehu pred vysvietenou veľkou sálou Kursalonu ostávali v piatok večer stopy po črievičkách i pánskych lakovkách takmer osemdesiatich lekárov z Piešťan, Trenčína i Nového Mesta nad Váhom, ktorí prišli do nášho mesta na prestížny Lekársky ples.

Pri slávnostne prestretých stoloch sedeli so svojimi partnerkami všeobecní lekári, ale aj ortopédi, gastroenterológovia, posudkoví lekári, otolaryngológovia, zubári, chirurgovia a internisti.
„Som šťastná, že sa nám po dlhoročnej pauze opäť podarilo zorganizovať Lekársky ples. Myslím si, že bol vydarený. Kolegovia sa zabavili, zatancovali si, dosýta sa porozprávali pri čaši kvalitného sektu a pokochali sa na módnej prehliadke i kultúrnom programe," zhodnotila podujatie jeho organizátorka, posudková lekárka Ivana Keblovská.


Tento večer dirigoval od moderátorského stolíka školský dekan Ľudovít Malý: „Nebolo to jednoduché, uvádzať módnu prehliadku. Poplietol som si šípky s čipkami – ale iba preto, aby som spríjemnil atmosféru a na tvárach hostí vykúzlil úsmevy." Niekoľko z nich sa zablyslo i na perách pána v červenej viazanke a čiernom smokingu.
Bol to vedúci Katedry priemyselného dizajnu v Ružomberku Trenčianskej univerzity A. Dubčeka, Pavol Lizák, ktorý si pozorne prezeral modely svadobných a spoločenských šiat La Sposa svadobného salónu Ľubica. Deväť slovenských krások ich predvádzalo v dvoch kolách a na hlavnú modelku Izabelu sa usmialo šťastie.
Jej zovňajšok, gracióznosť i krása upútali šéfa katedry natoľko, že naša sotva pätnásťročná piešťanská gymnazistka dostala ponuku – predvádzať spoločenské šaty dámam diplomatického zboru vo Viedni. Na parkete pod krištáľovými lustrami nádherne vyznel valčík v podaní Tanečného súboru z Veľkého Orvišťa v choreografii maestra Libora Hlaváčka z Bratislavy.
Hostia si prezreli aj kultúrny program študentov Gymnázia sv. Michala Archanjela v Piešťanoch. Bonbónikom bola bohatá tombola, v ktorej nechýbal zájazd, kozmetické i kadernícke služby a štedrý balíček od wellnesscentra Diana pre každého účastníka plesu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom detí a Dňom za správne rozhodnutie. Vo Vrbovom sa v…
 • 31.05.2023, 22:30
 • Dobré ráno, Piešťany!
Služby mesta Piešťany (SMP) od 29. mája opravujú vozovky miestnych komunikácií. Opravy budú prebiehať vždy striedavo na oboch stranách vozovky,…
 • 31.05.2023, 22:30
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 31. mája. Tento deň je Dňom otvárania studničiek a Svetovým dňom bez tabaku (WHO). Meniny má Petronela,…
 • 30.05.2023, 22:30
 • Dobré ráno, Piešťany!
V tomto aj v minulom týždni majú študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej povinnú prax. Prvák David Štefo z Piešťan, ktorý…
 • 30.05.2023, 10:21
 • Tip na výlet / Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Kraj
štvrtok, 1. júna 2023
Meniny má Žaneta, zajtra Oxana, Xénia