Lekársky ples s módnou prehliadkou

 • Nezaradené
 • 24. februára 2009, 13:26
 • Autor:V. Dusíková

V jemnom poprašku snehu pred vysvietenou veľkou sálou Kursalonu ostávali v piatok večer stopy po črievičkách i pánskych lakovkách takmer osemdesiatich lekárov z Piešťan, Trenčína i Nového Mesta nad Váhom, ktorí prišli do nášho mesta na prestížny Lekársky ples.

Pri slávnostne prestretých stoloch sedeli so svojimi partnerkami všeobecní lekári, ale aj ortopédi, gastroenterológovia, posudkoví lekári, otolaryngológovia, zubári, chirurgovia a internisti.
„Som šťastná, že sa nám po dlhoročnej pauze opäť podarilo zorganizovať Lekársky ples. Myslím si, že bol vydarený. Kolegovia sa zabavili, zatancovali si, dosýta sa porozprávali pri čaši kvalitného sektu a pokochali sa na módnej prehliadke i kultúrnom programe," zhodnotila podujatie jeho organizátorka, posudková lekárka Ivana Keblovská.


Tento večer dirigoval od moderátorského stolíka školský dekan Ľudovít Malý: „Nebolo to jednoduché, uvádzať módnu prehliadku. Poplietol som si šípky s čipkami – ale iba preto, aby som spríjemnil atmosféru a na tvárach hostí vykúzlil úsmevy." Niekoľko z nich sa zablyslo i na perách pána v červenej viazanke a čiernom smokingu.
Bol to vedúci Katedry priemyselného dizajnu v Ružomberku Trenčianskej univerzity A. Dubčeka, Pavol Lizák, ktorý si pozorne prezeral modely svadobných a spoločenských šiat La Sposa svadobného salónu Ľubica. Deväť slovenských krások ich predvádzalo v dvoch kolách a na hlavnú modelku Izabelu sa usmialo šťastie.
Jej zovňajšok, gracióznosť i krása upútali šéfa katedry natoľko, že naša sotva pätnásťročná piešťanská gymnazistka dostala ponuku – predvádzať spoločenské šaty dámam diplomatického zboru vo Viedni. Na parkete pod krištáľovými lustrami nádherne vyznel valčík v podaní Tanečného súboru z Veľkého Orvišťa v choreografii maestra Libora Hlaváčka z Bratislavy.
Hostia si prezreli aj kultúrny program študentov Gymnázia sv. Michala Archanjela v Piešťanoch. Bonbónikom bola bohatá tombola, v ktorej nechýbal zájazd, kozmetické i kadernícke služby a štedrý balíček od wellnesscentra Diana pre každého účastníka plesu.

0 Shares

Najnovšie správy

Pred 85 rokmi, presne 7. júna 1939, odletelo z piešťanského letiska osem príslušníkov 3. leteckého pluku Milana Rastislava Štefánika s…
 • 16.06.2024, 00:01
 • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je utorok 18. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom piknikov. Meniny má Vratislav.
 • 18.06.2024, 00:01
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
 • 16.06.2024, 00:01
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 17. júna. Tento deň je Svetovým dňom boja proti rozširovaniu púští a sucha. Meniny má Adolf.
 • 17.06.2024, 00:01
 • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 19. júna 2024
Meniny má Alfréd, zajtra Valéria