Ďalšie víťazstvá futbalistov PFK

  • Nezaradené
  • 24. februára 2009, 14:37
  • Autor:Juraj Valo

V minulom týždni odohrali futbalisti PFK Piešťany na domácej umelej tráve ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr zdolali juniorov Spartak Trnava 1:0 a potom F K Sereď 6:1.

V zápase s trnavskými juniormi sa hral obojstranne behavý futbal. V 10. min skončil priamy kop hostí na konštrukcii domácej brány. V 16. min dal Horúcka zo 16 metrov vedúci gól, ktorý bol napokon rozhodujúci, pretože v ďalšom priebehu zápasu sa už obaja brankári nenechali prekvapiť.
Z domácich nepremenili najväčšie príležitosti Sýkora, Bábsky, Neto a Gajarský. Zostava: Hajdín (45. M. Krajčovič) – Gajarský, Kardoš, Jánošík (22. J. Krajčovič), Martin Krajčovič (55. Fabiano), Beitl (65. Orviský), Žamba, Horúcka, Bábsky, Neto, Sýkora.
Proti Seredi nastúpili v drese PFK aj Ekhart, Renato a Mišenčík. Domáci boli od začiatku lepším mužstvom. Už v 5. min po prihrávke Bábskeho rozvl-nil sieť Sýkora. V 12. min si obaja hráči úlohy vymenili a Bábsky sa zoči-voči brankárovi nemýlil – 2:0. Ďalšie šance Žambu a Horúcku ostali nevyužité, no Horúcka si všetko vynahradil v 17. min, keď po Gajarského prihrávke zvýšil do prázdnej brány na 3:0.
V 22. min urobil Horúcka z obrancov Serede štatistov a svoje sólo zavŕšil gólom. Prvá šanca hostí prišla až v 37. min, keď chybu Gajarského hasil brankár M. Krajčovič. Po prestávke sa v 51. min presadil striedajúci Renato, potom sa v 78. min zaskvel v domácej bráne Hajdin. Hostia ho však napokon prekonali z pokutového kopu. Gólový účet zápasu podčiarkol po peknom prieniku Bábsky.

0 Shares

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany (SMP) od 29. mája opravujú vozovky miestnych komunikácií. Opravy budú prebiehať vždy striedavo na oboch stranách vozovky,…
  • 31.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 1. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom detí a Dňom za správne rozhodnutie. Vo Vrbovom sa v…
  • 31.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 2. júna 2023
Meniny má Oxana, Xénia, zajtra Karolína