Hokejisti Piešťan už majú štvrťfinále play-off isté

• Nezaradené
  • 18. februára 2009, 11:13
  • Autor:Michal Petruška, foto: Andrej Sarvaš

Po základnej časti aktuálneho prvoligového ročníka figuruje mužstvo ŠHK 37 Piešťany na druhej priečke tabuľky. Je to historický úspech, ktorý hokejistom ŠHK zaručuje priamy postup do štvrťfinále play-off.

V posledných troch zápasoch základnej časti porazili piešťanskí hokejisti Nové Zámky 9:0, prehrali v Spišskej Novej Vsi 1:4 a v nedeľu 8. februára zdolali doma po predĺžení Michalovce 2:1. Pred zápasom však ešte žila nádej, že Piešťanci základnú časť ligy vyhrajú.
Michalovce však potrebovali zdolať v riadnom hracom čase a Spišská Nová Ves by musela prehrať v Ružinove. Ani jeden predpoklad nevyšiel. Na piešťanskom ľade bol proti najmä výborne chytajúci brankár Michaloviec Peter Babkovič. Prekonal ho až v 53. minúte vyrovnávajúcim gólom Adrián Kolník.
Piešťany totiž od 35. minúty prehrávali, keď chybu Martina Chovana pri vlastnom oslabení potrestal Branislav Štefan. O rozhodujúci gól sa v presilovke počas predĺženia postaral Michal Peško po nahrávke Jána Románeka. Piešťany tak v tomto ligovom ročníku na domácom ľade ešte ani raz neprehrali. Zmeniť to bude môcť až súper, ktorého spoznajú po skončení kvalifikácie o štvrťfinále play-off. Oň bojujú mužstvá z 5. až 12. priečky.