• Nezaradené
  • 18. februára 2009, 11:13
  • Autor:Michal Petruška, foto: Andrej Sarvaš
Martin Cifra

Po základnej časti aktuálneho prvoligového ročníka figuruje mužstvo ŠHK 37 Piešťany na druhej priečke tabuľky. Je to historický úspech, ktorý hokejistom ŠHK zaručuje priamy postup do štvrťfinále play-off.

V posledných troch zápasoch základnej časti porazili piešťanskí hokejisti Nové Zámky 9:0, prehrali v Spišskej Novej Vsi 1:4 a v nedeľu 8. februára zdolali doma po predĺžení Michalovce 2:1. Pred zápasom však ešte žila nádej, že Piešťanci základnú časť ligy vyhrajú.
Michalovce však potrebovali zdolať v riadnom hracom čase a Spišská Nová Ves by musela prehrať v Ružinove. Ani jeden predpoklad nevyšiel. Na piešťanskom ľade bol proti najmä výborne chytajúci brankár Michaloviec Peter Babkovič. Prekonal ho až v 53. minúte vyrovnávajúcim gólom Adrián Kolník.
Piešťany totiž od 35. minúty prehrávali, keď chybu Martina Chovana pri vlastnom oslabení potrestal Branislav Štefan. O rozhodujúci gól sa v presilovke počas predĺženia postaral Michal Peško po nahrávke Jána Románeka. Piešťany tak v tomto ligovom ročníku na domácom ľade ešte ani raz neprehrali. Zmeniť to bude môcť až súper, ktorého spoznajú po skončení kvalifikácie o štvrťfinále play-off. Oň bojujú mužstvá z 5. až 12. priečky.