Cibulková nedala Belgičankám šancu

• 18. februára 2009, 11:43
  • Autor:(šg)

BRATISLAVA – Slovenské tenistky si počas víkendu poradili v Bratislave vo fedcupovom zápase druhej svetovej skupiny s Belgickom 4:1 a v ďalšom kole budú bojovať o postup do elitnej osmičky. Na víťazstve družstva Slovenska mali podiel aj dve odchovankyne piešťanského tenisu Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková.

Najväčšiu zásluhu na našom víťazstve mala Cibulková, ktorá vyhrala obe dvojhry. V sobotňajšom zápase s Flipkensovou sa síce ťažšie rozbiehala a v prvom sete mala jej súperka párkrát setbal, no Dominika v rozhodujúcich momentoch zabrala a set vyhrala v tajbrejku 7:6. Druhý už zvládla oveľa lepšie a po takmer dvoch hodinách zápas vyhrala 7:6, 6:3.
Keďže v druhej dvojhre nastúpila v slovenskom družstve Daniela Hantuchová, Rybáriková sa ocitla až v úlohe trojky. Po nedeľňajšom víťazstve Cibulkovej nad súčasnou belgickou jednotkou Wickmayerovou 6:0, 6:3 dostala v poslednej dvojhre šancu nádejná Lenka Wiererová.
Tá sa spolu s Rybárikovou predstavila aj vo štvorhre. V nej vyhrali nad belgickou dvojicou Hendlerová, Oyenová 6:4, 6:4. Rybáriková si tak opäť vylepšila svoju fedcupovú bilanciu.