Basketbalistky BKM hľadajú formu

• 18. februára 2009, 11:46
  • Autor:Miloš Drgoň

Piešťanské prvoligové basketbalistky stále hľadajú formu z jesene. Potvrdili to aj ich víkendové domáce zápasy s bratislavskými družstvami. V sobotu podľahli rezerve Slovana 56:79 a v nedeľu aj hráčkam Filozofu 67:80.

Hráčky Slovana, ktoré majú na svojom konte zatiaľ len dve prehry, z toho jednu práve s Piešťankami, prišli na zápas koncentrované a už v prvej štvrtine ukázali, že s týmto súperom už nechcú opäť zakopnúť. V polčase síce viedli len o 12 bodov, napriek tomu mali vývoj zápasu úplne pod kontrolou.
Zaujímavosťou zápasu bol pomer faulov 27:14 a trestných hodov – 7:39. V domácom družstve dala Vargová 18 bodov, Pekníková 13, Stanková 12 Ferancová 5, Vranská 4, Bošanská a Ronecová po 2. Štvrtiny: 12:24, 18:18, 11:18, 15:19.

V nedeľňajšom zápase sa obe družstvá striedali vo vedení, no v záverečnej štvrtine mali mierne navrch hostky, keď za stavu 67:72 odolali náporu domácich a osembodovou šnúrou napokon upravili stav na konečných 67:80.
Piešťanky urobili veľa chýb v obrane, navyše stratili veľa lôpt, čo rozhodlo o ich prehre. Body BKM: Stanková 23, Ferancová 14, Vranská 12, Vargová, Tarabová a Pekníková po 4, Strečanská a Potroková po 2. Štvrtiny: 10:10, 16:20, 24:22, 17:28.