Zber odpadu budú analyzovať

  • Nezaradené
  • 17. februára 2009, 10:38
  • Autor:Michal Petruška

Stretnutie predstaviteľov mesta so zástupcami spoločnosti Marius Pedersen, ktorá odváža z Piešťan komunálny odpad, dopadlo úspešne. Výsledkom spoločného rokovania z utorka 3. februára je, že zber a odvoz odpadu bude pokračovať tak ako doteraz minimálne ďalšie dva mesiace, teda do konca marca.

Počas tohto obdobia bude zber a spracovanie odpadu pod zvýšeným dohľadom zamestnancov spoločnosti Pedersen, ako aj mestských úradníkov. „Budeme sledovať naplnenosť jednotlivých kontajnerov určených pre separovaný zber a náš človek bude takisto pri triediacej linke v Šulekove, aby sme mali prehľad o skutočných množstvách likvidovaného odpadu a nákladoch na tento proces," hovorí Ján Baranovič z mestského referátu životného prostredia.
Do konca marca podľa Baranoviča takisto spoločnosť Pedersen vypracuje detailnú analýzu odvozu odpadu a nákladov na jeho likvidáciu. Potom sa na ďalšom rokovaní rozhodne buď o otvorení platnej zmluvy medzi mestom a spoločnosťou Marius Pedersen, alebo o prípadných platbách za zber a zhodnotenie separovaného odpadu. Dôležité budú aj opatrenia, ktoré prijme Vláda SR, resp. Ministerstvo ŽP SR vo veci riešenia tejto problematiky na národnej úrovni.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava