Zber odpadu budú analyzovať

  • Nezaradené
  • 17. februára 2009, 10:38
  • Autor:Michal Petruška
Martin Cifra

Stretnutie predstaviteľov mesta so zástupcami spoločnosti Marius Pedersen, ktorá odváža z Piešťan komunálny odpad, dopadlo úspešne. Výsledkom spoločného rokovania z utorka 3. februára je, že zber a odvoz odpadu bude pokračovať tak ako doteraz minimálne ďalšie dva mesiace, teda do konca marca.

Počas tohto obdobia bude zber a spracovanie odpadu pod zvýšeným dohľadom zamestnancov spoločnosti Pedersen, ako aj mestských úradníkov. „Budeme sledovať naplnenosť jednotlivých kontajnerov určených pre separovaný zber a náš človek bude takisto pri triediacej linke v Šulekove, aby sme mali prehľad o skutočných množstvách likvidovaného odpadu a nákladoch na tento proces," hovorí Ján Baranovič z mestského referátu životného prostredia.
Do konca marca podľa Baranoviča takisto spoločnosť Pedersen vypracuje detailnú analýzu odvozu odpadu a nákladov na jeho likvidáciu. Potom sa na ďalšom rokovaní rozhodne buď o otvorení platnej zmluvy medzi mestom a spoločnosťou Marius Pedersen, alebo o prípadných platbách za zber a zhodnotenie separovaného odpadu. Dôležité budú aj opatrenia, ktoré prijme Vláda SR, resp. Ministerstvo ŽP SR vo veci riešenia tejto problematiky na národnej úrovni.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela