Mladí džezmeni po prvýkrát koncertovali

  • Nezaradené
  • 17. februára 2009, 12:52
  • Autor:Veronika Mišíková

Svoje džezové umenie predviedli mladí hudobníci posledný januárový piatok v Art Jazz Gallery. Nádejní muzikanti sú účastníkmi Piešťanského jazzového kurzu, ktorý otvorila v septembri minulého roka organizácia International Jazz Piešťany.

Cieľom kurzu je podchytiť a rozvíjať nové talenty. „Mládež treba podporovať. My starší zisťujeme, že už na to nemáme a chceli by sme oživiť tradíciu džezu v Piešťanoch," povedal Viktor Nižňanský, zástupca International Jazz Piešťany. Kurzov sa pravidelne zúčastňuje päť mladých adeptov – dvaja gitaristi, basista, saxofonista a klavirista.
Na hodiny hudobníci dochádzajú aj z Bratislavy či Nových Zámkov. Džezovú mlaď vedie Tomáš Gajlík v spolupráci s Michalom Bugalom. „Myslím si, že všetci chlapci sú veľmi šikovní a talentovaní, no zatiaľ sa nachádzajú na rôznych úrovniach," hodnotí svojich zverencov Tomáš Gajlík.
S kurzom sú nádejní džezmeni spokojní. „Učíme sa hudobnú džezovú teóriu, jednotlivé postupy a figúry, ktoré sa v tomto žánri používajú. Učíme sa vnímať džez, je to veľmi fajn," myslí si basista Dalibor Hornák. Dvere kurzu sú otvorené aj pre nových záujemcov, bližšie informácie o nábore získate na stránke www.jazzpiestany.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

sobota, 10. júna 2023
Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta