Blog Eriky Černekovej: Labuť na moste

  • Nezaradené
  • 13. februára 2009, 08:17
  • Autor:Erika Černeková

Už niekoľko týždňov skrášľuje náš Sklený most okrem Barlolámača aj jedna labuť s poraneným krídlom, možno je to viac než symbolické. Naučila sa skvele zvládnuť svoj hendikep.

Našla totiž spôsob ako obísť veľkú konkurenciu vo vode a na brehu Váhu tým, že si jednoducho po svoj prídel chleba príde ako jediná priamo na most.
Teší sa veľkej obľube turistov a kúpeľných hostí, ktorí nestíhajú cvakať fotoaparátmi – mysliac, že práve zažili nevydarené pristátie labute na moste (žiaľ, táto už asi nepoletí). No je aj miláčikom miestnych, ktorí ju už dôverne poznajú a dokonca vedia, kedy ju na moste určite stretnú a môžu pohostiť.
Jeden starší pán mi povedal: „Minule som jej dal kúsok chleba a ona ma za to odprevadila až na druhý koniec mosta, pre mňa to bol úžasný zážitok.“

Sympatie okoloidúcich si labuť ľahko získala.

Ďalší kŕmiaci skonštatoval: „Často som videl rybárov ako do nich hádžu veľké kamene, aby im neplávali cez nahodené udice, potom také krásne zviera takto dopadne.“
Ako to nakoniec dopadne s touto labuťou nevedno, no každopádne zatiaľ úspešne zvláda svoj boj o prežitie, našla svoju cestu nielen na most, ale aj k ľudským srdciam.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 09.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. decembra 2022
Meniny má Izabela, zajtra Radúz