Zoznam pamätihodností chcú kratší

  • Nezaradené
  • 12. februára 2009, 11:51
  • Autor:Adriana Drahovská

Niektorým členom mestskej rady sa zoznam pamätihodností, ktorý navrhol referát územnej správy mesta, zdá pridlhý. Po januárovom zasadnutí neodporúčajú zastupiteľstvu schváliť prílohu 69 nehnuteľností, ktoré by sa mali stať pamätihodnosťami.

Podľa viceprimátora Timoteja Mištinu členovia rady diskutovali o tom, či by nemalo mesto začínať najskôr s kratším zoznamom a ďalšie pamätihodnosti pridávať postupne. Debata sa rozprúdila, najmä keď sa dostali k časti, kde boli uvádzané hroby významných osobností Piešťan.
Jedným z tých, ktorým sa príliš rozsiahly súbor pamätihodností nepozdával, bol aj poslanec Jozef Beňačka. „Navrhol som, aby sme ho zredukovali a vybrali len tie, o ktoré sa v najbližšej budúcnosti dokážeme postarať." Zdá sa mu jednoduchšie začať s menším počtom a postupne pridávať, ako potom z širokého zoznamu uberať.
„Hroby významných ľudí sú citlivou témou, dalo by sa diskutovať o tom, prečo vybrať práve týchto, a iných nie," hovorí J. Beňačka. Problém by podľa neho mohol nastať aj v prípade, že niektoré hrobky označené symbolom pamätihodnosti budú upravené, zatiaľ čo ďalšie sa na rad nedostanú.

0 Shares

Najnovšie správy

Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund