Sezónu začal na menších turnajoch

  • Nezaradené
  • 12. februára 2009, 15:39
  • Autor:Štefan Gregorička

SCHEFFIELD – Piešťanský tenista Lukáš Lacko zavŕšil svoje účinkovanie na britských ostrovoch víťazne, keď po semifinálovej účasti na turnaji Great Britain Futures 2009 v škótskom Glasgowe vyhral v anglickom Scheffielde dvojhru.

Na ceste za prvenstvom na tomto 15-tisícovom turnaji zdolal domáceho Coxa 6:3, 6:1, Holanďana Sijslinga 5:7, 6:3, 6:3, vo štvrťfinále Miltona (Veľká Británia) 6:3, 6:2, v semifinále Francúza Roberta 7:6, 6:2 a vo finále Američana Oudsemu 7:6, 5:7, 6:3. Vo štvorhre, ktorú hral so Slovákom Semjanom, prehrali už v prvom kole s neskoršími víťazmi turnaja, Bloomfieldom a Marrayom z Veľkej Británie, 3:6, 3:6.
Lacko začínal minulú i predminulú sezónu na grandslamovom turnaji v Melbourne. Tentoraz to bolo na turnajoch oveľa nižšej kategórie. „Vlani som pre zranenia a chorobu vynechal viacero turnajov, čo zapríčinilo môj prepad v rebríčku.
Aj preto som nemal šancu dostať sa do Melbourne na prvý grandslamový turnaj roka. Pod vedením nového trénera Mateja Liptáka začíname menšími turnajmi, pretože po dvaapol mesiaci bez súťažného tenisu som sa potreboval herne chytiť.
Pôvodne som chcel vyhrať oba turnaje, no nepodarilo sa mi to. Sezóna sa však iba začína," povedal nám na okraj svojho prvého tohtoročného vystúpenia piešťanský tenista, ktorý by sa chcel čo najskôr dostať na niekdajšie pozície v rebríčku ATP.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 28.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 29. novembra 2022
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej