Bratislavská misia bez víťazstva

• 12. februára 2009, 15:50
  • Autor:(šg)

BRATISLAVA – Po zimnej prestávke pokračovala prvá basketbalová liga žien zápasmi 12. a 13. kola. Hráčky BKM Piešťany v nich po rozpačitých výkonoch prehrali v Bratislave oba zápasy – s BSC 57:67 a s ŠBK Lúky vysoko 55:107.

V zápase s BSC pôsobili Piešťanky od začiatku zápasu ospalým dojmom, vďaka čomu domáce hráčky postupne zvyšovali svoj náskok. Za stavu 59:35 pre Bratislavčanky sa hráčky BKM herne prebrali, a nepriaznivé skóre znížili na rozdiel ôsmich bodov (56:64).
„Škoda, že sme hrali dobre len posledných päť minút v záverečnej štvrtine, pretože tento súper patril medzi zdolateľných," zhodnotil duel piešťanský tréner Miloš Drgoň. Body BKM: Stanková 23, Vargová 13, Ronecová 6, Vranská 5, Ferancová a Mináriková po 4, Potroková 2. Štvrtiny: 17:8, 17:13, 19:11, 14:25.
Nedeľňajší zápas s Lúkami bol jasne v réžii favorizovaných domácich hráčok. Tie potvrdili, že právom pomýšľajú na postup do najvyššej slovenskej súťaže. Hoci hrali Piešťanky lepšie ako v sobotu, na takého kvalitného súpera to nestačilo, navyše utŕžili nepopulárnu „stovku".
V družstve hostiek sa strelecky, podobne ako v sobotu, výraznejšie presadila len Michaela Stanková. Tá bola autorkou 25 bodov BKM. Okrem nej bodovali: Vargová 10, Mináriková 9, Potroková 4, Ferancová 3, Vranská a Bošanská po 2. Štvrtiny: 32:11,19:12,24:18,32:14.