Prvá piešťanská muzikálová rozprávka

  • Nezaradené
  • 28. januára 2009, 08:01
  • Autor:V. Dusíková
Martin Cifra

Diváci v Dome umenia zažili minulý piatok premiéru prvého piešťanského rozprávkového muzikálu Vianoce a malé dievčatko v podaní Crank dance studia. V predstavení, ktoré choreograficky pripravil Matúš Kromholc spolu s Borisom Turčanom si zatancovali v štýle ulice piešťanskí hoperi a tanečníci street a break dance štýlu.

„Cvičili sme poctivo dva mesiace,“ chválil svojich zverencov Maťo Kromholc. Rozprávka o malom dievčatku, ktoré si neváži vianočnú nádielku s pomaľovaným Harlekýnom, sa ako každá iná končí víťazstvom dobra nad zlom.

Na scéne sa striedajú dievčatá a chlapci v rôznych vekových kategóriách nielen z Piešťan, ale aj z Trebatíc, Maduníc a iných obcí.
Aj keď účinkujúci nezvládli včasné nástupy, učiteľka tanca Miriam Šupenová zo Základnej umeleckej školy ich po predstavení pochválila. „Veľmi sa mi to páčilo a som rada, že niečo podobné si decká nacvičili sami.“


Diváci najviac tlieskali hlavnej predstaviteľke, ale ohodnotili aj najlepšie akrobatické kúsky starších tanečníkova tanečníčok break dance a hip hopu.
Muzikálovú rozprávočku zahrajú Piešťanci aj v Bratislave na City maratóne, ba objednala si ich aj jedna zo známych kozmetických spoločností.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela