Prvá piešťanská muzikálová rozprávka

  • Nezaradené
  • 28. januára 2009, 08:01
  • Autor:V. Dusíková

Diváci v Dome umenia zažili minulý piatok premiéru prvého piešťanského rozprávkového muzikálu Vianoce a malé dievčatko v podaní Crank dance studia. V predstavení, ktoré choreograficky pripravil Matúš Kromholc spolu s Borisom Turčanom si zatancovali v štýle ulice piešťanskí hoperi a tanečníci street a break dance štýlu.

„Cvičili sme poctivo dva mesiace,“ chválil svojich zverencov Maťo Kromholc. Rozprávka o malom dievčatku, ktoré si neváži vianočnú nádielku s pomaľovaným Harlekýnom, sa ako každá iná končí víťazstvom dobra nad zlom.

Na scéne sa striedajú dievčatá a chlapci v rôznych vekových kategóriách nielen z Piešťan, ale aj z Trebatíc, Maduníc a iných obcí.
Aj keď účinkujúci nezvládli včasné nástupy, učiteľka tanca Miriam Šupenová zo Základnej umeleckej školy ich po predstavení pochválila. „Veľmi sa mi to páčilo a som rada, že niečo podobné si decká nacvičili sami.“


Diváci najviac tlieskali hlavnej predstaviteľke, ale ohodnotili aj najlepšie akrobatické kúsky starších tanečníkova tanečníčok break dance a hip hopu.
Muzikálovú rozprávočku zahrajú Piešťanci aj v Bratislave na City maratóne, ba objednala si ich aj jedna zo známych kozmetických spoločností.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava