Kniha o hádzanej z pera Štefana Gregoričku

  • Nezaradené
  • 27. januára 2009, 14:21
  • Autor:Viera Dusíková

Knižnice milovníkov histórie a literatúry faktu obohatila koncom decembra publikácia Piešťanská hádzaná od A po Z, ktorej autorom je náš športový redaktor Štefan Gregorička.

Kniha má 208 strán a okrem textov a tabuliek je v nej aj vyše sto fotografií, ktoré zachytávajú celú históriu tohto populárneho piešťanského športu. „S myšlienkou zmapovať históriu piešťanskej hádzanej som sa pohrával už niekoľko rokov. Chýbali však potrebné financie na jej vydanie. Až vlani sa ľady pohli, a napokon sa mi podarilo dotiahnuť myšlienku do zdarného konca," hovorí autor knižky.
Na rozdiel od predchádzajúcich ním napísaných publikácií mal autor pri písaní pamätnice o hádzanej uľahčenú úlohu. Písal totiž o športe, ktorému sa roky ako hráč aktívne venoval. „To je síce pravda, no spomienky rokmi vyblednú. Mne pomohol bohatý archív, ktorý si vediem už pol storočia, ale aj fotografie, ktoré som robil a archivoval. Niektoré historické fotografie mi zasa zapožičali bývalí hráči a hráčky. Práve vďaka tomu sa mohla v knižke objaviť aj fotografia družstva žien z roku 1936.
Som veľmi rád, že vydania knižky sa dožila aspoň jedna z prvých piešťanských hráčok, dnes už takmer 90-ročná pani Soukupová, ktorú vtedajší priaznivci športu poznali pod menom Ocelková," dodáva Š. Gregorička.

0 Shares

Najnovšie správy

Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund