Plavkyňa Kolníková s dvoma titulmi

• 15. januára 2009, 11:34
  • Autor:(šg)

TRENČÍN – Seriál zimných majstrovstiev Slovenska v plávaní zavŕšili v Trenčíne šampionátom dospelých a juniorov. Štartoval na ňom aj tucet plavcov zo Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany. Plavci Kúpeľov si vyplávali 14 medailí, z toho dva majstrovské tituly.

Pri neúčasti Martiny Moravcovej, ktorá neštartovala pre chorobu, sa o ne postarala Veronika Kolníková, keď získala dve zlaté a jednu striebornú medailu. Zvíťazila v pretekoch na 400 m polohové preteky, 800 m voľný spôsob, navyše bola druhá na 1500 m vsp. „Škoda, že jej výkonnosť poznačili zdravotné problémy v predvečer majstrovstiev. Veronika by iste dosiahla ešte lepšie výsledky," zhodnotil jej vystúpenie tréner Radovan Suchánek.
Darilo sa aj 16-ročnému juniorovi Máriovi Rusnákovi, ktorý si vyplával osem medailí. V pretekoch na 50,100 a 200 m motýlik obsadil druhé miesta v seniorskej i juniorskej kategórii, keď rýchlejší bol iba súčasný slovenský rekordér Norbert Trudman z Bratislavy.
Mário bol tiež druhý na 100 m a tretí na 200 m pol. preteky. Medailovú bilanciu ŠPK Kúpele rozšíril 22-ročný vytrvalec Tomáš Vachan, ktorý skončil v pretekoch na 1500 m vsp. tretí. „Som rád, že aj napriek nepriaznivým tréningovým podmienkam sme úspešne zakončili plavecký rok 2008," dodal R. Suchánek.