Zlatého panáčika vybojoval minerálov syn

  • Nezaradené
  • 14. januára 2009, 14:30
  • Autor:V. Dusíková, foto: R. N. Just

Víťazom 17. Majstrovstiev sveta a vesmíru v hre pindžerlo – futbal s pandrláčikmi z hry Človeče, nehnevaj sa! – sa stal syn minerála Kriaku, Rastislav Jobus z Vrbového.

Po dramatickom súboji s najlepšie oblečeným hráčom turnaja Jurajom Tomašovičom si Rastislav vychutnal víťazstvo v spoločnosti dvadsiatich členkov a priaznivcov Kriaku. Na správnosť majstrovstiev dohliadal preceda multiorganizácie – Húpací kón.
Ten bol rovnako svedkom aj toho, ako si ocenenie – najhoršie oblečený hráč majstrovstiev sveta a vesmíru – vzal k srdcu René Neodolatelislav Just. Prínosom tohtoročných majstrovstiev je aj účasť mladých hráčov, ktorí tvorili polovicu súťažiacich.
Množstvo skúseností tu získal na jednom zo štyroch ručne zhotovených štadiónov najmladší hráč – osemročný borec Jakub Klčo. S najstarším účastníkom majstrovstiev 42-ročným Miroslavom Višňovským sa zasa spája historický údaj – Miro bol prvým majstrom sveta a vesmíru z roku 1980.
Na otázku, ako vníma tohtoročné majstrovstvá najhoršie oblečený hráč, Neodolatelislav odpovedal: „Boli ako vždy vynikajúce, finále bolo asi najlepšie a najdramatickejšie v celej histórii tohto podujatia.
Nielen tým, že do bránok padlo najviac gólov, ale najmä napínavosťou duelu, keď sa obaja finalisti, Tomáš aj Rasťo, striedali vo vedení. Obaja dokázali svoje vynikajúce schopnosti pri koncentrácii. Len málokto by si v takom napätí dokázal udržať odstup a chladnú hlavu."

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 28. mája. Tento deň je Dňom Amnesty International, Medzinárodným dňom akcií pre zdravie žien. Meniny má Viliam.
  • 27.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 29. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom príslušníkov mierových misií OSN a Európskym dňom susedov. Meniny má…
  • 28.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 29. mája 2023
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand