Pozor! Oko zákona vidí, ako parkujete

  • Nezaradené
  • 14. januára 2009, 13:23
  • Autor:(pet)

Už niekoľko týždňov nám od čitateľa vystupujúceho pod menom Oko zákona prichádzajú do redakcie fotografie automobilov zaparkovaných nie v súlade s predpismi.

Zábery áut, ktorých vodiči alebo zo zúfalstva, alebo z presvedčenia o svojej dôležitosti parkujú tak, že ničia trávnik alebo znemožňujú pohyb chodcom, posiela tento ochranca zákona aj mestskej polícii a do kancelárie primátora.


Zaujímalo nás preto, či kompetentní takúto formu spolupráce vítajú a zdokumentované priestupky nekončia v koši. „Fotografie putujú na naše priestupkové oddelenie, podľa poznávacej značky nám kolegovia zo štátnej polície zistia majiteľa vozidla, ktorého si predvoláme. Ten sa k priestupku vyjadrí a v prípade priznania, že s autom nesprávne zaparkoval, dostane pokutu.


Oveľa viac by nám pomohlo, keby fotograf ,Oko zákona‘ namiesto fotografovania radšej zatelefonoval na našu bezplatnú linku 159. Naši chlapci by mohli zasiahnuť ihneď a ten, kto porušuje predpisy, by nám určite neušiel," hovorí zástupca náčelníka piešťanskej mestskej polície Peter Gogol.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 25. februára. Meniny má Frederik, Frederika.
  • 25.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 26. februára 2024
Meniny má Viktor, zajtra Alexander