Piešťany posýpajú, ale bez soli

  • Nezaradené
  • 14. januára 2009, 14:08
  • Autor:Adriana Drahovská

Aktuálne počasie nám nepridalo na nálade a skomplikovalo situáciu najmä vodičom. Zamrznuté autá, ranné šmykľavky v stredu ráno a popoludňajšie sneženie niektorých od jazdy dokonca odradilo. Chodníky však tiež neboli najbezpečnejšie.

Ako si Služby mesta Piešťany dokážu s takýmito rozmarmi počasia poradiť, sme sa v stredu na obed opýtali manažéra strediska údržby Petra Fialu: „Podmienky nám trochu sťažuje to, že pre štatút kúpeľného mesta nemôžeme používať posypovú soľ. Dnes už existujú rôzne ekologické druhy, ale u nás je ich použitie zakázané.“
Na cesty teda sypú vápencovú drť, ktorá sa podľa P. Fialu udrží na mieste posypu len veľmi krátko a kolesá prechádzajúcich áut ju rýchlo vytlačia na krajnicu. „Situáciu neustále monitorujeme, vonku je päť strojov, z toho dva veľké cestné sypače a tri multikáry,“ hovorí šéf zimnej služby, „okrem toho niekoľko pracovníkov s lopatami ručne posýpa lávky, schody a autobusové zastávky.“
Kým sa počasie neumúdri, majú vyhlásenú pohotovosť a zasahujú podľa potreby. „Spolupracujeme aj s mestskou políciou, hliadky dostali kontakty na našich ľudí a v prípade potreby ich vyšleme na kritické miesta,“ dodáva Fiala.
Na cesty sa sypače a odhŕňače chystajú určite ešte večer okolo ôsmej a zrána pred najväčšou dopravnou špičkou.
V prípade problémov so zjazdnosťou ciest a dopravou sa občania mesta môžu obrátiť na mestskú políciu a jej telefónne číslo 159.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. júna 2023
Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta