Parkovacie automaty na euro len čakajú

  • Nezaradené
  • 14. januára 2009, 11:17
  • Autor:(pet)

Keďže mincové automaty na parkovanie nie je možné prevádzkovať v duálnom režime, až do 15. januára budú vydávať parkovacie lístky iba za slovenské koruny. Eurá začnú prijímať až po preinštalovaní systému výrobcom zo Spišskej Novej Vsi.


Manažér strediska parkovísk a trhovísk Služieb mesta Ján Štefka nás informoval, že parkovacie automaty budú od 16. januára prijímať mince v hodnote 1 a 2 eur a tiež 10, 20 a 50-centové mince.
Centy v nižšej hodnote automat nezoberie a takisto nebudú automaty ani vydávať prebytok z vyšších súm, ale vodičovi automaticky vytlačia lístok na dlhší čas. „Ak vodič bude chcieť zaparkovať napríklad na Teplickej ulici na pol hodinu a vhodí do automatu dve eurá, ten mu automaticky vydá lístok na dve hodiny, keďže pol hodina na tomto mieste stojí 50 centov.
Parkovanie na Teplickej ulici vyjde vodičov najdrahšie. Na parkovisku na Nálepkovej ulici zaplatia za hodinu státia 40 centov a na ostatných parkoviskách v centre 50 centov za hodinu." 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína