Na Komenského pestovali marihuanu

  • Nezaradené
  • 14. januára 2009, 09:39
  • Autor:(KR PZ/red)
Martin Cifra

Polícia minulý týždeň odhalila tri výrobne marihuany. Trnavskí kriminalisti vykonali vo štvrtok sériu domových prehliadok. V rodinných domoch v Majcichove, Leopoldove a Piešťanoch našli vnútorné zariadenie prerobené na pestovanie marihuany.

Policajti zaistili približne 700 rastlín, vysokých asi meter, ktoré boli už tesne pred dozretím. Podrobia ich expertízam, ktoré potvrdia, aký majú obsah účinnej látky a koľko dávok by sa z nich dalo vyrobiť.
Polícia počas akcie zadržala aj troch podozrivých mužov a sudca rozhodol o ich vzatí do väzby. Leopoldovčana (27) zaistili policajti pri Hlohovci, 25-ročného, tiež z Leopoldova, na čerpacej stanici v Hlohovci. Dvadsaťosemročný muž zo Šulekova sa nachádzal v dome v Leopoldove.
Za drogovú trestnú činnosť im môže hroziť až 15-ročné väzenie. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva PZ Martiny Kredatusovej majitelia domov o tom, čo sa v ich priestoroch deje, nevedeli.
„Jednou z podmienok prenájmu bolo, že vlastník nebude nájomníkov kontrolovať." Časť peňazí za prenájom dostali vyplatený vopred. Susedia potvrdili, že dom na Komenského ulici bol už dlho prázdny a jeho majitelia bývajú inde.
„Len občas som videl, ako vynášajú nádobu na smeti," hovorí jeden z nich. Nových nájomníkov ani žiadny podozrivý pohyb si nevšimli.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela