Blog Eriky Černekovej: Vyvetrať hlavu

  • Nezaradené
  • 14. januára 2009, 10:15
  • Autor:Erika Černeková

Bývalo u mňa dobrou tradíciou urobiť nejaký „výšľap“ v rámci silvestrovsko-novoročného pobytu na nejakej „chatovke“ s mojimi známymi. Človek mal šancu „vychodiť“ čo nabral počas sviatkov, vyvetrať z hlavy nánosy dní pracovných, otestovať stav svojej kondície a stráviť čas s priateľmi tým najlepším spôsobom.

Lokalita sa vyberala väčšinou zámerne niekde v horách „na konci sveta“, kde bol takmer vždy zaručený dostatok snehu, nedostatok tepla, svetla, vody a iných výdobytkov civilizácie a kde sa zišlo dosť spriaznených duší na extrémne sprievodné akcie.
S vekom sa dostavil umiernenejší spôsob vítania Nového roka, no chuť po koncoročnej či novoročnej túre zostala.
   
Táto zima ponúka veľa mrazivých a slnečných dní ako stvorených na niečo odvážnejšie aj v našom okolí. Stačí dať dokopy pár nadšencov a o super zážitok máte postarané.
Tak napríklad – naši susedia nelenili a vyrazili priamo na Silvestra na Marhát (z Výtokov cez Jelenie jamy a späť), stretli nemálo známych, niečo málo pri tej príležitosti aj „pokoštovali“, veľa nachodili a bola to vraj ich najkrajšia časť toho dňa.
  
Môj muž s partiou pred koncom roka prešiel časť hrebeňa Považského Inovca (z obce Kuľha na Panskú Javorinu a ďalej po hrebeni až na Inovec). Priložené fotky čaro akcie priblížia a možno inšpirujú k vašim vlastným zážitkom.

Akokoľvek vám „vypálil“ minulý rok, skúste ten nový začať tým, že všetko vyvetráte z hlavy niekde na mraze počas výletu s niekým, kto vás správne naštartuje na dni budúce. Ja sa takej akcie zúčastním pri prvej možnej príležitosti.

0 Shares

Najnovšie správy

Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora