Do odvety prehra a víťazstvo

• Nezaradené
  • 13. januára 2009, 12:20
  • Autor:Miloš Drgoň, foto: (šg)

V úvodnom dvojkole odvetnej časti prvej ligy si basketbalistky BKM Piešťany pripísali na svoje konto jedu výhru a jednu prehru. Najskôr podľahli Junioru UKF Nitra 62:70 a potom zdolali ŠBK Šamorín 80:72.

Piešťankám sa v tejto sezóne v zápasoch s Nitrankami nedarí. Po jesennej prehre pod Zoborom s nimi prehrali aj doma. Nitranky mali výborný úvod – viedli už 13:4. Domáce však dokázali ich náskok do konca prvej štvrtiny stiahnuť na rozdiel jediného bodu (19:20). Nakoľko druhá štvrtina sa skončila nerozhodne, tento rozdiel ostal nezmenený až do výmeny strán.

V priebehu tretej štvrtiny si domáce vypracovali štvorbodový náskok, ale po viacerých chybách oň prišli. Hostky začínali poslednú štvrtinu so sedembodovým náskokom, ktorý v úvode poslednej časti zvýšili na rozdiel 12 bodov (61:49).
Piešťanky ešte dokázali znížiť na 62:66, ale posledné slovo patrilo Nitrankám. Štvrtiny: 19:20, 13:13, 13:19, 17:18. Body BKM: Stanková 21, Malinková 17 Pekníková 12, Vargová 9, Bošanská 2, Mináriková 1. So Šamorínom zohrali Piešťanky vyrovnaný zápas. V jeho úvode viedli už 14:8 a počas celého stretnutia nepustili súperky do vedenia.
Piešťanky ťažili z rýchlych kombinácií a dobrej streľby. Aj vďaka tomu sa Šamorínčanky priblížili domácim najviac na rozdiel dvoch bodov. Body BKM: Vargová 16, Malinková 15 a Stanková po 15, Pekníková 12, Mináriková 8, Ferancová 7, Ronecová 4, Potroková 3. Štvrtiny: 16:12, 16:15, 31:27, 17:18.