Blog Imricha Gála: O trpaslíkoch

  • Nezaradené
  • 11. januára 2009, 19:03
  • Autor:Imrich Gál

Priznám, trpaslíci mi boli vždy sympatickí. A hlavne takí, ktorí vedeli vybabrať s tými veľkými, odrastenými či mega silnými. Taký trpaslík musí totiž použiť to, čoho tí muskulatúrni majú väčšinou veľký nedostatok – zhluky neurónov tvoriacich cerebrum. Musí rozhýbať do činnosti to, čím sa odlišujeme od ostatnej flóry a fauny a iných božích stvorení, ktoré sú v podstate len prechodným štádiom medzi potravou a odpadom.

Trpaslíkom som závidel hlavne Snehulienku. Veď kto by nechcel dostať od nej všetko dvakrát? To by som šiel aj na nášup. Dvojitý nášup by som však nechcel dostať od takého Nikolaja Valujeva – pri výške 213 cm a váhe okolo 143 kg ťažko možno hovoriť o trpaslíkovi. Pri pohľade na tohto boxera človek si ani nemusí osvojovať Darwinovu teóriu o pôvode druhov. Je to jasné na prvý pohľad.   
A tak sú mi sympatickí trpaslíci ako napríklad zápasník v sume Mainoumi Shuhei (telesné rozmery 169 cm a váha 98 kg. Za obeť mu padli: v roku 1991 yokozuna Akebono (204cm, 200kg – viď www.youtube.com/watch?v=UitleEy3EzA, stojí to za pozretie, fakt), v 1996 ozeki Konishiki 187 cm 264 kg – na fotografiii, či v 1993 ozeki Kaiō Hiroyuki 185 cm170 kg. A to sa náš japonský piadimužík nadstavil štvorcentimetrovým silikónovým implantátom, ktorý si dal voperovať pod kožu na hlave, aby dosiahol predpísanú výšku 173 cm.
Takisto mi vždy imponoval jeden sympoš Švéd, skokan do výšky Stephan Holm, ktorý sám seba preskočil o neskutočných 59 cm pri vlastnej telesnej výške 181 cm (viď  http://www.youtube.com/watch?v=AjMlRrBM8r4&NR=1). S Holmom sa viaže jedna pikoška – v 1993 v desaťboji skočil o žrdi 200 cm, no v skoku do výšky 204 cm. Svetový rekordér Javier Sotomayor sa preskočil „len“ o 50 cm (telesná výška 195 cm, najlepší výkon 245 cm, čo je doteraz svetový rekord).
Skvelých výkonov sa na svete rodí veľa. Ľudia chcú byť výnimoční, lámať rekordy. Pred pár dňami sme mohli vidieť kozmické výkony slovenského tenisového družstva na Hopmanovom pohári. Pred začiatkom turnaja by asi nik nevsadil na Slovákov ani zlámanú geršľu. Čo dosiahli D. Hrbatý a D. Cibulková je obdivuhodné a výnimočné. Boli trpaslíkmi a napriek tomu položili na lopatky gigantov. Dobrá správa pre všetkých malých. Nech žijú trpaslíci!
P. S. Azda Gazprom uvoľní kohútiky i napriek našej výhre.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich