Usmerňujú staré koryto Váhu

  • Nezaradené
  • 8. januára 2009, 15:29
  • Autor:M. Petruška
Martin Cifra

In-line korčuliari, ktorí aj v mrazivom počasí holdujú svojmu koníčku a užívajú si kvalitný asfaltový povrch hrádze, sa s počudovaním zastavovali pri novom diele našich vodohospodárov.

Pred Výsadbou totiž „vyrástla" štrková cestička vedúca priamo k Vtáčiemu ostrovu. „Chce snáď niekto spojiť Vtáčí ostrov s hrádzou?", obrátil sa na nás s otázkou jeden z okoloidúcich.
Riaditeľ Správy povodia Váhu v Piešťanoch Milan Koščál nám dôvod a účel novej stavby vysvetlil nasledovne: „Vybudovaná cestička nám slúži na návoz lomového kameňa, ktorým zapĺňame a spevňujeme starú konkávu Váhu. Potrebujeme totiž zdvihnúť tento nárazový breh starého koryta, aby tok vody netlačil na hrádzu, kde máme problémy s priesakmi.
O tom, či po skončení prác necháme štrkovú hrádzu nad úrovňou vody alebo ju znížime, ešte nie je rozhodnuté. Rybári by to zrejme uvítali, posúdiť to však musia aj ochranári," povedal Milan Koščál.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera