Záver roka patril v meste mladým

  • Nezaradené
  • 2. januára 2009, 17:24
  • Autor:Adriana Drahovská

Záver roka patril v Piešťanoch najmä mladým. Rozjarené hlúčiky tínedžerov s krikom a za rachotu delobuchov obsadili mesto. Treskúcu zimu zaháňali tekutými svetrami a tí mlčanlivejší tesným objatím. A tiež podupkávaním na koncerte Slniečka.

Muzikanti pred polnocou spolu s medovinou a vareným vínom z okolitých stánkov vygradovali väčšine prizerajúcich sa náladu na tú správne silvestrovskú. Hoci chalani z kapely tvrdia, že svoj názov dostali iba náhodou, keď začnú hrať, rozdávajú energiu a dobrú náladu, a tak si ho celkom zaslúžia.


Na Silvestra im však pri hre riadne krehli prsty, preto odkázali kompetentným na radnici, aby o rok pripravili účinkujúcim o čosi lepšie podmienky. V iných mestách bývajú zakryté aj bočné strany pódia a hudobníkom dávajú za chrbát aspoň malý ohrievač. Za skoro dvojhodinové vystúpenie si trochu tepla určite zaslúžia, skupina The Downhill z Trnavy, ktorá program začala, to zabalila už po dvadsiatich minútach.
Starý rok potom odrátal primátor Remo Cicutto spolu s lídrom Slniečka Puntom pod sochou Barlolamača a nočná obloha sa rozsvietila farebnými kométami tradičných ohňostrojov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 9. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti korupcii. Meniny má Izabela.
  • 09.12.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. decembra 2022
Meniny má Izabela, zajtra Radúz