Pólistky kúpeľov šancu na pohár nestratili

• 22. decembra 2008, 10:23
  • Autor:Ján Baranovič, foto: (šg)

Vstup do novej sezóny sa vodným pólistkám KVP Kúpele Piešťany príliš nevydaril. V Slovenskom pohári, ktorý pozostával z dvoch turnajov, skončili s dvoma bodmi na predposlednom mieste.

Na úvodnom turnaji v Topoľčanoch nezískali Piešťanky ani bod, keď prehrali s domácim Topvarom 6:18, so Sláviou UK Bratislava 7:8 a s Vrútkami 7:23. V zápase s Topoľčanmi držali so súperkami krok len v úvodnej štvrtine (1:1), zvyšné tri už boli jasne v réžii domácich hráčok. Po dva góly KVP dali Lazarová a Vendráková, raz boli úspešné Julínyová a Kubánová.
O prehre so Sláviou UK rozhodla vo vyrovnanom zápase druhá štvrtina, ktorú hráčky Kúpeľov prehrali 1:4. Dva góly dala Julínyová, po jednom pridali Lazarová, Vendráková, Fidlerová a Kubánová. V zápase s majstrom z Vrútok prehrali každú štvrtinu o štyri góly, takže o víťazovi duelu bolo rozhodnuté už po polovici zápasu. Góly Kúpeľov: Lazarová a Kubánová po 2, Julínyová, Vendráková a Fidlerová.
Vo zvyšných zápasoch vyhrali Topoľčany nad Vrútkami 13:8 a nad Sláviou UK 12:1. Vrútky zdolali Sláviu UK 19:6. Na druhom turnaji vo Vrútkach zahrali Piešťanky o čosi lepšie. Topoľčanom podľahli 11:15 (Hašková 7, Vendráková 2, Kubánová a Lazarová), Vrútkam 8:25 (Lazarová 3, Hašková a Fidlerová po 2, Vendráková) a Sláviu UK zdolali 11:9 (Vendráková 4, Kubánová 3, Hašková 2, Lazarová a Fidlerová).
V ostatných zápasoch Vrútky vyhrali nad Sláviou UK 16:1 a Topoľčanmi 11:9, Slávia UK podľahla Topoľčanom 1:12. Víťazom pohára sa vďaka lepšiemu skóre zo vzájomných zápasov stali pólistky Topvaru Topoľčany pred Vrútkami. Piešťanky skončili s dvoma bodmi, no lepšej vzájomnej bilancii s Bratislavčankami, tretie. Zostava KVP: Masaryková – Svetková, Vavrová, Hašková, Julínyová, Kubánová, Vendráková, Lazarová, Fidlerová.