Plavci „vydolovali“ pätnásť medailí

• 22. decembra 2008, 10:21
  • Autor:(šg)

HANDLOVÁ – Na tohtoročných zimných majstrovstvách Slovenska v plávaní staršieho žiactva v Handlovej sa tešili z medailových umiestnení aj plavci oboch piešťanských oddielov, ktorí si v baníckom meste „vydolovali“ spolu 15 medailí.

Z piešťanských klubov sa viac darilo PPK. Do jeho vitríny pribudlo desať medailí, z toho šesť majstrovských titulov. Z členov Piešťanského plaveckého klubu (PPK) sa darilo hlavne 13-ročnej Agáte Malíkovej, ktorá sa stala majsterkou Slovenska na 100 metrov polohové preteky, 100 a 200 m prsia. Okrem toho bola druhá na 200 a 400 m polohové preteky.
Jej vrstovníčka Katarína Hollá vyhrala preteky na 200 m znak, okrem toho bola tretia na 50 m voľný spôsob a 100 m znak. Zlaté medaily získali aj dievčenské štafety na 4×50 m pol. preteky a 4×50 m vsp. V polohovke plávalo kvarteto Labudová, Malíková, Hollá a Ondrejovičová, členkami kraulovej štafety boli Hollá, Malíková, Kaffková a Ondrejovičová.
Do finále sa dostali ešte traja plavci PPK. Z plavcov ŠPK Kúpele Piešťany sa radovali z medaily Miroslav Funtik a Edita Bogárová. Funtik si vyplával medzi 13-ročnými strieborné medaily na 400 m pol. preteky a 1500 m voľný spôsob a bronz na 400 m vsp. Medzi 14-ročnými žiačkami bola Bogárová tretia na 200 a 400 m vsp.