Niekto to rád slovenské alebo Počuje ma niekto?

  • Nezaradené
  • 21. decembra 2008, 17:14
  • Autor:(pt)

Dom umenia v Piešťanoch vypredali v utorok 9. decembra Radošinci. V ich farbistej správe o Slovákoch, ale aj Talianoch v Amerike v prvej tretine dvadsiateho storočia zazneli dobové piesne a odohral sa dramatický životný príbeh o realizátorovi prvého rádiového vysielania na svete – Slovákovi Jozefovi Murgašovi.

Tento muzikál Radošinského naivného divadla Bratislava patrí medzi ďalšie úspešné režijné skvosty Juraja Nvotu. Herci ho naštudovali pri príležitosti 45. narodenín „Štepkovho" divadla.
V hlavnej úlohe farára J. Murgaša sa predstavil autor hry, Stanislav Štepka. No tento majster slova, pohybu aj improvizácie sa blysol aj vo vedľajších úlohách. Nenapodobiteľný bol najmä v roli prežúvajúceho mafiána Fusca so špáradlom v ústach či krstného otca Ciminho.


Ohlas na jeho gagy a historicky slávnu vetu J. Murgaša – Počuje ma niekto, bol vynikajúci. Vo vedľajších úlohách si v Piešťanoch zahrali Mojmír Caban, Maruška Nedomová, Richard Felix, Nela Pocisková i ďalší. Čaro tomuto muzikálu vtisla hudba Ľuby Čekovskej a hudobné korepetície Ľubomíra Dolného.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 16. júna 2026
Meniny má Vít, zajtra Bianka, Blanka