Cestujúci zaplatia v hotovosti viac

  • Nezaradené
  • 21. decembra 2008, 14:51
  • Autor:(pet)

Poslanci piešťanského mestského zastupiteľstva odsúhlasili na decembrovom zasadnutí zmenu cien lístkov v Mestskej autobusovej doprave (MAD). Od prvého januára zaplatia cestujúci za lístok o tri koruny viac – teda 15 korún (0,50 eur). Cena lístka pre zdravotne postihnutých stúpne o korunu, teda na 3 Sk (0,10 eur).

Zmena cenového výmeru sa dotkne len cestujúcich, ktorí nevyužívajú čipové karty. Všetky ceny jazdného totiž pre majiteľov čipových kariet zostávajú nezmenené. Dôvodom je zvýhodniť bezhotovostný styk, odbremenenie vodičov MAD od manipulácie s peniazmi a tiež stúpajúce poplatky v bankách za vklady a výbery hotovosti.
Na návrh poslankyne Ivety Babičovej (SDKÚ-DS) poslanci tiež prijali uznesenie, ktorým odporúčajú rokovať mestu Piešťany so spoločnosťou SAD Trnava o doplnení dozornej rady SAD o zástupcu Piešťan.
Snahu mať svojho človeka v dozornej rade SAD Trnava odôvodnila poslankyňa potrebou kontroly nad hospodárením podniku, ktorému aj mesto Piešťany prispieva na činnosť ročne sumou presahujúcou osem miliónov korún.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava